Sosyal Sorumluluk

VakıfBank 2008 yılında geliştirdiği ‘Burası Sizin Yeriniz’ mottosuna 2011 yılında ‘Halden Anlamak’ konseptini ekler. “Anlama”nın çok ötesinde öğeler barındıran “Halden Anlama” kavramı, aslında VakıfBank’ı tüm bankalardan farklı kılan, başarılarının altında yatan felsefeyi, bakış açısını ve hizmetlerini oluştururken temelde yatan ana fikri de içerir.

VakıfBank, vakıf kültüründen gelen “Halden Anlayan Banka” imajına uygun olarak, 2015 yılında da sponsorluk ve sosyal sorumluluk alanlarında önemli çalışmalara imza atmıştır. Uzun yıllardır benimsediği sosyal sorumluluk stratejisine uygun iletişim ve sponsorluk projelerini sürdüren VakıfBank, 2015 yılında da eğitim, spor, kültür-sanat ve finans alanındaki projelere katkı sağlamıştır. “Halden Anlayan Banka” imajına uygun olarak VakıfBank, yurt çapında eğitim, proje ve etkinliklerin destekçisi olmaya devam etmiştir.

Kültür sanat faaliyetlerini İstanbul ve Ankara’daki Genel Müdürlük fuaye alanlarında sanatçı ve sanatseverlere ev sahipliği yaparak desteklemeye devam ederken, banka personelinden oluşan Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği korolarının verdiği konserlerle kültür-sanat hayatına katkı sağlamayı sürdürmüştür.

Türk sporuna kesintisiz destek ve dev armağan

Voleybola desteğini 30 yılı aşkın süredir kesintisiz sürdüren VakıfBank, elde edilmesi güç başarılara imza atan VakıfBank Spor Kulübü’ne desteğini devam ettirmiştir. Bayan voleybol takımı başarılı tarihinde 1 Dünya Şampiyonluğu, 2 Avrupa Şampiyonluğu, 1 Avrupa Top Teams Kupası, 1 Avrupa Challenge Kupası, 9 Türkiye Ligi, 5 Türkiye Kupası ve 2 Türkiye Süper Kupa Şampiyonluklarını kulübüne kazandırmıştır. 2013 yılında elde edilmesi güç bir başarıyla, oynadığı resmi 73 maçı art arda kazanarak müzesine 5 kupa kazandırmış ve bu seri ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiştir.

VakıfBank Türk sporuna verdiği desteği taçlandırmak üzere temeli 2015 yılında atılan dünyanın en iyi spor komplekslerinden biri olan VakıfBank Spor Sarayı’nı 2016 yılı kasım ayında geleceğin şampiyonlarının yetişmesine imkan sağlaması için Türk sporuna armağan etmiştir. VakıfBank Spor Sarayı 2016-2017 sezonundan itibaren VakıfBank Bayan Voleybol Takımı’nın ulusal ve uluslararası maçlarına ev sahipliği yapacaktır.