Piyasalar Anında Cebinizde!

TradeOnline Mobil uygulaması IOS ve Android işletim sistemli tüm telefon sahibi yatırımcıların kullanabileceği, müşterilerimizin hisse senedi, VİOP ve varant alım-satım işlemlerini yapabildiği; Borsa İstanbul, yurt dışı borsa endeksleri, serbest piyasa verilerini ücretsiz olarak anlık takip edilebildiği VakıfBank mobil uygulamasıdır.

TradeOnline Mobil ile anlık verilere ücretsiz erişebilmek için size en yakın VakıfBank şubesinden hisse senedi işlemlerine tanımlı bir yatırım hesabı açarak TradeOnline kullanıcı adı ve şifrenizi giriş yapmanız gerekmektedir. İnternet ve Mobil Bankacılığı kullanarak TradeOnline kullanıcı adı ve şifresi belirleyebilirsiniz.

TradeOnline kullanıcı adı ve şifreniz ile TradeOnline Mobil uygulamasına güvenli giriş yaparak sayfam menüsünde seçtiğiniz ilk 10 BİST Hisse Senedi, Endeks ve VİOP verisini ücretsiz olarak anlık izleyebilirsiniz. Aynı anda tüm BİST verilerinin anlık ve derinlikli takibi için VakıfBank İnternet Bankacılığını kullanarak lisans satın alabilir ve komisyon tutarınıza göre ücretsiz veri izleme fırsatlarını da yakalayabilirsiniz.TradeOnline Mobil ile yapabilecekleriniz1- Sayfam

"Sayfam" bölümünde kişiye özel sayfalar oluşturabilir, istediğiniz hisse senetlerine, endekslere ve diğer menkul kıymetlere ait verileri takip edebilirsiniz. Belirlemiş olduğunuz kullanıcı adı ve şifre ile müşteri giriş ekranından giriş yaparak BİST endeks ve BİST hisse senetleri ve VİOP sözleşmelerinden seçeceğiniz 10 adet veriyi ücretsiz ve anlık olarak görüntüleyebilirsiniz.

Sembol ekleme nasıl yapılır?

 simgesine tıklamanız yeterli olacaktır. Karşınıza çıkan "Düzenle" ekranından simgesine tıkladığınızda ise karşınıza piyasaların tamamı çıkacaktır. Buradan istediğiniz sembolü seçebilir veya boşluk kısmına istediğiniz kodu yazarak "Sayfam" penceresine sembol ekleyebilirsiniz.

Sembol silme nasıl yapılır?

 simgesine tıkladığınızda "Sayfam" penceresinde yer alan semboller listelenmiş şekilde karşınıza çıkacaktır. Silmek istediğiniz sembolün yanındaki  tuşuna basarak silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Veri lisans satın alma nasıl yapılır?

VakıfBank İnternet Bankacılığı üzerinden satın alacağınız mobil uygulama lisanslarıyla pay piyasası, VİOP verilerini anlık ve derinlikli olarak takip edebilirsiniz. İşlem hacminize göre anlık ve derinlikli verileri ücretsiz izleme fırsatı yakalayabilirsiniz.

VakıfBank İnternet Bankacılığı'nda;
Hisse Senetlerim>TradeOnline>Lisans Tanımla ve Değişiklik menülerinden mobil veri lisansı satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca simgesine tıklayarak;


 • ''Lisans'' bölümünden satın almış olduğunuz veri paketini görüntüleyebilir,
 • ''Lisans Satın Al'' bölümünden veri paketleri hakkında detaylı bilgi alabilir,
 • ''Alarmlar'' bölümünden mevcut alarmları görüntüleyebilirsiniz.

Uygulamaya güvenli giriş yapıldığında ''Lisans Bilgisi'' ekranında tüm müşterilerimize Portföy Lisansı ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bu sayede müşterilerimiz 10 adet BİST verisini anlık ve ücretsiz  olarak izlemektedirler.

2- Piyasalar

''Piyasalar'' sekmesinde BİST endeks veya fiyat bilgilerine veri paketiniz kapsamında anlık veya gecikmeli olarak ulaşabilirsiniz. Ücretsiz Portföy Lisansı ile 10 adet BİST verisini anlık izleyebilirsiniz.

Seçtiğiniz pay fiyatının üzerinden simgesine basarak hızlı alım satım ekranına erişebilir ve alarm simgesi ile istediğiniz koşulda uyarı iletimini ayarlayabilirsiniz.

3 - Haberler

Farklı haber merkezlerinden gelen haberleri okuyabilir, piyasalardaki son gelişmelere hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

4 - E-Takvim

Yurt dışı ile yurt içi piyasalarda açıklanmış veya açıklanacak tüm ekonomik verilere ulaşabilir, yatırımlarınızı bu verilere göre şekillendirebilirsiniz.

5 - Portföyüm ve Hesap Özeti Görüntüleme

 

Hisse ve VİOP portföyünüzü görüntüleyebilir, hesap özetinizi takip edebilirsiniz.

6-Hisse-VİOP Alış-Satış

Seçtiğiniz pay veya VİOP sözleşme fiyatının üzerinden  simgesine basarak hızlı alım satım ekranına erişebilir ya da  simgesine tıklayarak ''Alış/Satış'' menüsünden işlem yapacağınız pay veya VİOP sözleşmesine ulaşabilirsiniz. ''Al/Sat'' ekranlarında hisse senedi ve VİOP sözleşmesi son fiyatlarını, alış satış fiyatlarını ve miktarlarını görüntüleyebilirsiniz.

7-Kademe Sayfası

''Sayfam'' ekranında bulunan pay senedi, endeks veya VİOP sözleşmesi üzerine tıkladığınızda grafiksel gösterim, son fiyat, alış satış fiyatları, yüzdesel fark gibi payla ilgili verileri görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca veri paketlerine sahipseniz simgelerine tıklayarak kademe sayfalarına kolaylıkla erişebilirsiniz.

 

8-Alarm Kur

Seçtiğiniz pay senedi ve VİOP sözleşmesi üzerinden simgesine basarak hızlı alım satım ekranına erişebilir ve alarm simgesi ile istediğiniz koşulda uyarı iletimini ayarlayabilirsiniz. Alarm kurabilmek için en az Pay Düzey 1 lisansı gerekmektedir. Ancak tüm müşterilerimiz ücretsiz portföy lisansı kapsamında anlık olarak izledikleri pay senedi ve VİOP sözleşmeleri için alarm kurabilirler.

9-Teknik Analiz

 

Seçmiş olduğunuz sembol için grafik ekranı açıkken telefonu yatay konuma getirdiğinizde teknik analiz grafiğini görüntüleyebilirsiniz.

 simgesine tıklayarak aynı anda birden fazla sembol grafiğini tek grafik üzerinde görebilirsiniz. simgesine tıklayarak destek direnç çizgileri çizebilir ve fibonacci seviyelerini grafiğe ekleyebilirsiniz. Grafiğin altında bulunan yön tuşlarıyla grafiğin üstüne yada altına RSI, Bollinger, STOCH, Volume gibi teknik analiz göstergelerini ekleyebilirsiniz.  Grafik türünü bar, mum, çizgi olarak değiştirebilir ve simgesine tıklayarak seçeceğiniz iki tarih arasındaki grafiği ekrana getirebilirsiniz.

10-Günlük İşlemler

 

Yapmış olduğunuz hisse senedi ve VİOP işlemlerinizi simgesine tıklayarak günlük işlemler menüsünden kolayca kontrol edebilir, işlemlerinizi anında takip edebilirsiniz.

11 - Müşteri Girişi

Kullanıcı Adı ve Şifrenizi

VakıfBank İnternet Bankacılığı'ndan;


 • Hisse Senetlerim
 • TradeOnline
 • TradeOnline Kullanıcı Adı/Şifre Belirleme
 

VakıfBank Mobil Bankacılık uygulamasından;


 • Yatırım
 • Hisse Senedi
 • TradeOnline Kullanıcı Adı/Şifre Belirleme

  menülerine girerek oluşturabilirsiniz.

12 - Al/Sat Ayarları

Ayarlar- Al/Sat ayarları menüsünden uygulamanın zamanaşımı süresi 10 saate kadar uzatılabilir ve Hisse-VİOP Al/Sat ekranları için otomatik ayarlar yapılabilir.

TradeOnline Mobil uygulamasını nasıl çalıştırabilirsiniz?

Android için Google Play'den, iPhone için Apple Store'dan ''TradeOnline'ı indirebilirsiniz

 

TradeOnline Mobil uygulama için minimum sistem gereksinimleri:

Yazılımsal

 • Android İşletim Sistemi 2.3.3 ve üzeri
 • IOS İşletim Sistemi IOS 6 ve üzeri

Donanımsal

 • İnternet bağlantı hızı: Minimum Edge