Genel Müdür Yardımcıları

Metin Recep Zafer

Operasyonel İşlemler, Bilgi İşlem Sistemleri

Bankacılık kariyerine 1992 yılında başlamış, çeşitli bankaların Şube, Genel Müdürlük, Teftiş Kurulu organizasyonları içerisinde Uzman Yardımcısı, Müfettiş ve Bölüm Müdürü unvanlarıyla görev yapmıştır. 13.06.2006 tarihinde VakıfBank’a Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Metin Recep Zafer, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümü mezunudur. Aynı üniversitede yüksek lisans ve doktorasını yapmış olup İngilizce bilmektedir.

Hasan Ecesoy

Hazine Yönetimi ve Uluslararası Bankacılık

1993 yılı Ekim ayında Ziraat Bankası’nda bankacılığa adım atan Hasan Ecesoy, çeşitli bankalarda görev aldıktan sonra Mayıs 2010’da VakıfBank’a Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunudur. İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde yüksek lisans, Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü’nde doktora yapan Hasan Ecesoy, İngilizce bilmektedir.

Osman Demren

Kredi Tahsis Yönetimi

VakıfBank’a 16.12.1996 tarihinde Müfettiş Yardımcısı olarak katılan Osman Demren, Şube ve Bölge Müdürlüğü görevlerini yaptıktan sonra 23.03.2011 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Osman Demren, İngilizce bilmektedir.

Muhammet Lütfü Çelebi

Bireysel Bankacılık Pazarlama

1992 yılında İstanbul Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olan Muhammet Lütfü Çelebi, kariyerine 1995 yılında VakıfBank’ta Müfettiş Yardımcısı unvanıyla başlamıştır. 1998-2001 yılları arasında Müfettiş olarak görev yaptıktan sonra çeşitli şube/birimlerde Müdür Yardımcısı ve Müdür olarak görev yapmıştır. 2011-2013 yılları arasında ise Bireysel Bankacılık Başkanlığı’nda Başkan unvanıyla görevini yürütmüştür. 04.10.2013 tarihinde Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Muhammet Lütfü Çelebi İngilizce bilmektedir.

Mustafa Saydam

Destek Hizmetleri

1990 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Mustafa Saydam kariyerine 1993 yılında VakıfBank’ta Müfettiş Yardımcısı unvanıyla başlamıştır. 1996-1999 yılları arasında Müfettiş olarak görev yaptıktan sonra çeşitli şube/birimlerde Müdür Yardımcısı ve Müdür olarak görev yapmıştır. 2005-2010 yılları arasında İnsan Kaynakları Başkanlığı’nda, 2010-2013 yılları arasında ise Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Başkan unvanıyla görevini yürütmüştür. 07.10.2013 tarihinde Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Mustafa Saydam İngilizce bilmektedir.

Mehmet Emin Karaağaç

Hukuk ve Kredi Risk Tasfiye

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Mehmet Emin Karaağaç kariyerine 1989 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş.’de Avukat unvanıyla başlamıştır. 02.01.2012 tarihine kadar Türkiye İş Bankası A.Ş.’nin çeşitli birimlerinde Hukuk Müşaviri Yardımcılığı ve Hukuk Müşavirliği görevini yürütmüştür. 03.01.2012 tarihinden itibaren VakıfBank Baş Hukuk Danışmanlığı’nda Baş Hukuk Danışmanı olarak çalışmaya başlamış, 25.10.2013 tarihinde Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

Yakup Şimşek

Ticari, Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı Pazarlama ve Nakit Yönetimi

1970 Diyarbakır Kulp doğumlu Yakup Şimşek, 1992 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun olmuştur. Bankacılık kariyerine 1996 yılında T. Vakıflar Bankası T.A.O.'da Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Şimşek sırasıyla İstanbul Bölge Ticari Krediler Müdürlüğü, Genel Müdürlük Ticari Krediler Müdürlüğü, Teftiş Kurulu Başkanlığı, Doğu Anadolu Bölge Müdürlüğü, Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürlüğü ve Nakit Yönetimi İşlemleri Başkanlığı görevlerini üstlenmiştir. 2006-2008 yılları arasında Vakıf Leasing Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği ile Vakıf Faktoring ve Kredi Kayıt Bürosu Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Şimşek, Mart 2015-Ağustos 2016 tarihleri arasında da Vakıf Portföy Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenmiştir. 25.08.2016 tarihi itibarıyla Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Yakup Şimşek, evli ve iki çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.

Hüseyin Uğur Bilgin

İnsan Kaynakları, Kurumsal Gelişim ve Akademi

Şeyh Mehmet Boz

Kredi Politikaları, Kredi Risk İzleme, Finansal Değerlendirme

İlker Yeşil

Ödeme Sistemleri ve Dağıtım Kanalları

Şuayyip İlbilgi

Finansal Yönetim, Stratejik Planlama ve İştirakler

Ersin Özoğuz

KOBİ ve Yerel Yönetimler Bankacılığı Pazarlama