VakıfBank, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Destek Kredileri ile Seyahat Acentelerinin Yanında!

Tüm Kampanyalar

VakıfBank, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Destek Kredileri ile Seyahat Acentelerinin Yanında!VakıfBank, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), Türkiye İhracat Kredi Bankası A.Ş. (Türk Eximbank) ve Kredi Garanti Fonu A.Ş (KGF) arasında “Banka tarafından uygun görülen KOBİ ölçekli TÜRSAB Üyelerine nakit kredi kullandırılması” amacıyla bir protokol imzalanmıştır. Vakıfbank, protokol kapsamında TÜRSAB üyesi olan KOBİ ölçekli seyahat acentelerine uygun faiz oranları ve Kredi Garanti Fonu (KGF) teminat desteğiyle TL ve YP kredi kullanma avantajı sunuyor.

Kredi Türleri ve Kullandırım Şartları;

1) Eximbank Sevk Öncesi İhracat Kredisi: Kredi, Eximbank tarafından SÖİK Uygulama Esasları çerçevesinde turizm sektöründe, döviz kazandırıcı hizmet veren KOBİ ölçekli TÜRSAB üyesi A Grubu Seyahat Acentelerinin faaliyetlerinin finansmanı amacıyla kullandırılır.

Kredinin Özellikleri;

Kredi Türü Azami Kredi Tutarı Vade Taksit Sayısı Ödeme Dönemi
İhracat Kredisi - TL 100.000 TL 360 gün 2 taksit 180’inci ve 360’ıncı günde her dönem için tahakkuk eden faizleri ile birlikte iki eşit taksit
İhracat Kredisi -YP  USD/EUR/GBP/JPY 100.000 TL karşılığı döviz 360 gün 2 taksit  180’inci ve 360’ıncı günde her dönem için tahakkuk eden faizleri ile birlikte iki eşit taksit

Eximbank Sevk Öncesi İhracat Kredisi (SÖİK)’ne ilişkin kullandırım şartları, başvuru evrakları ve faiz oranları gibi bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Eximbank Sevk Öncesi İhracat Kredisi (SÖİK)

2)Banka Kaynaklı “İşletme Kredisi”: Eximbank SÖİK kullanma şartlarını sağlayamayan TÜRSAB üyeleri işletme ihtiyaçlarının finanse edilmesi amacıyla bu krediden faydalanabilecektir.

Kredinin Özellikleri;

Kredi Türü Azami Kredi Tutarı Vade Taksit Sayısı Ödeme Dönemi Faiz Oranı
İşletme Kredisi - TL 100.000 TL 12 ay 2 taksit 6’ıncı ve 12’inci ayda her dönem için tahakkuk eden faizleri ile birlikte iki eşit taksit Yıllık %22

VakıfBank kaynağından işletme kredisi talebinde bulunan acentelerin KGF Uygulaması ve Bankamız mevzuatı kapsamında talep edilen belgelere ilaveten Seyahat Acentesi İşletme Belgesi ve TÜRSAB’dan alınacak üyelik Belgesini bankamıza sunması gerekmektedir.

Detaylı bilgi için en yakın VakıfBank Şubesine bekleriz.

Kredi kullanırken çapraz bankacılık ürünlerinin alınması zorunludur. Bankamız gerekli gördüğü hallerde, kredi kullandırım koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.