Mobil Temassız Ödeme

VakıfBank Mobil Temassız Ödeme ile cep telefonunuz aynı zamanda kredi kartınız!

VakıfBank Mobil Temassız Ödeme ile kredi kartınızı cep telefonunuza tanımlayabilir ve 350 TL ve altındaki alışverişleriniz için kart şifrenizi girmeden sadece telefonunuzu POS cihazına yaklaştırarak, 350 TL üzeri işlemleriniz için ise POS cihazına kart şifrenizi girerek alışverişlerinizi hızlı, güvenli ve pratik olarak tamamlayabilirsiniz!

 

Telefonunuza Mobil Temassız Ödeme Tanımlamak için;


  • Mobil Temassız Ödeme, Android ve NFC (Near Field Communication – Yakın Alan İletişimi) özelliği bulunan 5.0 ve üzeri sürümlü akıllı telefonlarda çalışmaktadır. Bu nedenle Android telefonunuzun ayarlar sekmesinden NFC özelliğini aktif hale getiriniz.
  • VakıfBank Mobil Bankacılık uygulaması içerisinde “Kredi Kartları” menüsünden “Mobil Temassız Ödeme İşlemleri”ni tıklayınız (Mobil Temassız Ödeme İşlemleri güncel versiyonda görüntülenmektedir, Mobil Bankacılık uygulamanızın güncel olduğunu kontrol ediniz).
  • Açılan ekranda Mobil Temassız Ödeme İşlemlerine tanımlanabilecek kredi kartlarınız (bireysel/asıl/sanal olmayan kartlar) listelenir. Tanımlanmasını istediğiniz kredi kartınızı seçiniz. Mobil Temassız Ödeme Tanımını açık/aktif hale getiriniz.
  • Tanımlanacak kartınız ilk kart ise “Öncelikli Kart” sekmesi otomatik olarak seçilmiş olur. Öncelikli kart ödemenin bu kartınızdan alınacağını ifade eder. Birden fazla kartınızı Mobil Temassız Ödeme İşlemine tanımlayabilir, dilediğiniz zaman öncelikli kart olarak seçip işlemin bu kartınızdan yapılmasını sağlayabilirsiniz.
  • Onay sekmesini tıkladığınızda kartınız başarılı olarak Mobil Temassız Ödeme’ye tanımlanacaktır.

Ödeme yapmak için;


  • Mobil Temassız Ödeme yapabilmek için cihazınızın NFC özelliği açık olmalıdır. Eğer telefonunuzda başka bir bankanın temassız ödeme uygulaması da yüklüyse telefon ayarları menüsünde varsayılan ödeme uygulaması olarak “VakıfBank” seçmelisiniz.
  • 350 TL ve altındaki işlemlerinizde ödeme yapmak için telefonunuzun tuş kilidi varsa açmanız ve telefonunuzu temassız POS cihazına okutmanız yeterlidir. 350 TL üzeri işleminiz için ise POS cihazına kredi kartı şifresini girmeniz gereklidir. İşlem sonunda telefonunuzda işleminizin başarılı olduğuna dair bilgilendirme görüntülenecektir.

İşlemlerinizin Kontrolü İçin;

  • Mobil Bankacılık uygulamasını açarak “Mobil Temassız Ödeme İşlemleri” menüsü altında bulunan “Dönem İçi Hareketler ve Provizyonda Bekleyen İşlemler” menülerinden ister sadece işlem yaptığınız karta özel Mobil Temassız İşlemlerinizi, isterseniz Mobil Temassız Ödemeye tanımlı tüm kartlarınızdaki Mobil Temassız İşlemlerinizi görüntüleyebilirsiniz.