Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Kuruluşumuzdan bu yana vakıf kaynaklarını ülkemizin kalkınma gereksinimleri doğrultusunda seferber etme gayesiyle hareket ediyoruz. Bu anlayıştan yola çıkarak sosyal sorumluluk alanında yaptığımız yatırımlarla Türkiye’nin sosyo-ekonomik kalkınmasında önemli rol sahibi olduk. Bu yıl, attığımız önemli bir adımla çalışmalarımızı, Yanında Ben Varım çatı markası altında Eğitim, Kültür ve Spor başlıklarında sürdürüyoruz.


Eğitim

Özel çocukların gelişim ve eğitimine odaklanıyoruz; bu kapsamda Anadolu Otizm Vakfı ile iş birliği gerçekleştirerek İzmir’de yapımı devam eden Otizm Erken Müdahale Temel Eğitim, Takip ve Araştırma Hizmetleri Merkezi’ne destek verdik. T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile gerçekleştirdiğimiz ortak çalışmayla Bilim ve Sanat Eğitim Merkezleri (BİLSEM) bünyesinde toplam 19 adet mekatronik ve akıl oyunları atölyesinin yapımını üstlendik. Mekatronik ve Akıl Oyunları atölyelerinde özel yetenekli çocukların gelişimini desteklemek amacıyla bu alandaki çalışmalara destek vermeye devam edeceğiz.


Kültür

2018 yılında yayın hayatına başlayan VakıfBank Kültür Yayınları (VBKY) ile zengin kültür mirasımızı gelecek nesillere doğru şekilde aktarmayı ve dünyada beşeri bilimler alanında başarılar kazanan, saygınlığından ise taviz vermeyen eserleri ülkemizdeki okurlara ulaştırmayı hedefliyoruz. “Ve Benzersiz Kitap” ilkesiyle ilk ve tıpkıbasım çalışmalara ağırlık veriyoruz. VBKY’nin yayımladığı eserlerin kriterleri arasında güçlü ve ölçülebilir araştırmalar, doğru dil kullanımı ile referansı güvenli kaynaklar yer alıyor.


Spor

32 yılı aşkın süredir ülkemizde sporun gelişimine destek oluyor ve kadın sporcuları destekliyoruz. Takım sporlarının çocukların ve gençlerin fiziksel gelişimi, sağlıklı ve aktif yaşam alışkanlıkları geliştirmesi ve ekip çalışmasını özümseyerek sosyalleşmesi gibi pek çok alanda katkı sağladığı biliniyor. Bu anlayışla, Türkiye’nin en başarılı takım spor branşı olan voleybola yatırım yapıyoruz.
Dünya çapında örnek bir sponsorluk anlayışıyla desteklediğimiz VakıfBank Kadın Voleybol Takımı, Türkiye’de kadınların güçlenmesine ilham vermeye ve ülke genelinde gurur kaynağı olmaya devam ediyor. VakıfBank Kadın Voleybol Takımı, “Türkiye’nin uluslararası alanda en başarılı takımı” olma unvanını bu dönemde kazandığı Avrupa ve Dünya şampiyonluklarıyla pekiştirmeye devam etti. Son altı Dünya Şampiyonası’nda üçüncü kez şampiyon olan takım, bu kupayı en çok kazanan Türk takımı oldu. Dördüncü namağlup Avrupa Şampiyonlar Ligi ve üçüncü namağlup Kulüpler Dünya Şampiyonası’nı kazanmanın yanı sıra 10. Türkiye Şampiyonluğu’nu da elde etti. İngiltere’nin en saygın dergilerinden biri olan Global Brands Magazine tarafından VakıfBank Spor Kulübü’ne 32 yıldır yaptığı yatırım ile Avrupa’nın En İyi Spor Sponsorluğu Ödülü’ne layık görüldük.

Bankamızın ve ülkemizin gurur kaynağı VakıfBank Kadın Voleybol Takımının başarılarını incelemek için Kulüp sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Çalışmalarımızın detaylarına Sürdürülebilirlik Raporlarımızdan erişebilirsiniz.