Sosyal Sorumluluk Politikası

VakıfBank; köklerindeki vakıf mirasının etkisi ve “Halden Anlayan Banka” imajına uygun olarak, uzun yıllardır sponsorluk ve sosyal sorumluluk alanlarında önemli çalışmalara imza atmıştır. Eğitimden spora, kültür yayınlarından uluslararası organizasyonlara ve sosyal sorumluluk projelerine kadar geniş bir alanda katkı vermeye devam edilmiştir.

Bu kapsamda; Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı ile birlikte geliştirilen proje ile 2012’de temeli atılan “VakıfBank ZİÇEV Zihinsel Yetersiz Çocuklar Yatılı Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi” 2013 yılında hizmete açılmıştır. Bu merkez, zihinsel engelli çocukların tedavi ve rehabilitasyonu için gerekli olan eğitim ve tıbbi donanımlara sahip olmakla birlikte, yatılı olma özelliğiyle de aileler için büyük bir sıkıntının çözümüne hizmet etmiştir.

27 yıllık başarı öyküsü VakıfBank

27 yıldır destek verdiği VakıfBank Kadın Voleybol Takımı 2013 yılında; Türkiye Ligi, Türkiye Kupası, Türkiye Süper Kupası, Avrupa Şampiyonlar Ligi ve Dünya Şampiyonluğu’nu namağlup kazanarak kırılması güç bir rekora imza atmış, Mayıs 2012 tarihinden 2013 yılsonuna kadar oynadığı 69 maçın tamamını kazanma başarısı göstermiştir. Kulüp, ayrıca tüm yaş kategorilerinde milli takımlara en fazla oyuncu gönderen kulüp olma özelliğindedir. Ayrıca VakıfBank, A, Genç ve Yıldız Milli Takımların ana sponsorluğunu da sürdürmektedir. 

VakıfBank kültür sanat faaliyetlerine devam ederek İstanbul ve Ankara’daki Genel Müdürlük fuaye alanlarında, sanatçı ve sanatseverlere ev sahipliği yapmaya devam etmektedir. Ayrıca, banka personelinden oluşan Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği koroları da verdikleri konserlerle kültür sanat hayatına katkı sağlamayı sürdürmektedir.

VakıfBank, iletişim, sponsorluk ve sosyal sorumluluk stratejisine uygun projeleri desteklemeye devam etmiş ve uzun yıllardır katkıda bulunmaktan gurur duyduğu eğitim, spor, kültür, sanat ve finans alanlarındaki projelere katkı sağlamaya devam edecektir.