TradeOnline Platformu

TradeOnline Platform

TradeOnline WebClient uygulamamız ile finans piyasalarını ve haber akışlarını takip edebilir, kişiselleştirilebilir ekran ve menüleriyle kendi ekran tasarımlarınızı yapabilirsiniz. Aynı zamanda Hisse senedi ve Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP) işlemlerinizi hızlı ve kolay yapabilirsiniz. Tarayıcı kullanılan bilgisayar, tablet ve telefonlarda uygulamamızı çalıştırabilirsiniz. VakıfBank İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık veya şubelerimiz aracılığıyla hisse senedi işlemlerine tanımlı yatırım hesabı açan müşterilerimiz TradeOnline Platformuna TradeOnline kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yaparak Karma Düzey 1 ve endeks verilerini (Pay Düzey 1 +VİOP Düzey 1+Tüm endeksler) ücretsiz olarak izleyebilir

TradeOnline Kullanıcı Adı ve Şifresi Nasıl Oluşturulur?

TradeOnline Web Client platformuna giriş yapabilmek için kullanıcı adı ve şifresi oluşturmanız gerekmektedir.

Kullanıcı Adı ve Şifrenizi

VakıfBank İnternet Bankacılığı'ndan;

 • Hisse Senetlerim

 • TradeOnline

 • TradeOnline Kullanıcı Adı/Şifre Belirleme

VakıfBank Mobil Bankacılık uygulamasından;

 • Yatırım

 • Hisse Senedi

 • TradeOnline Kullanıcı Adı/Şifre Belirleme

  menülerine girerek oluşturabilirsiniz.

TradeOnline Platform’a Nasıl Giriş Yapabilirim?

www.vakifbank.com.tr üzerinden bireysel İnternet Bankacılığına giriş yaptıktan sonra;

Hisse Senetlerim/Trade Online/ TradeOnline Giriş sekmelerinden platforma bağlanabilirsiniz.

TradeOnline WebClient ile yapabilecekleriniz:

1-Kendi ekranını / Özel pencere oluşturma

“Hazır Ekran bölümünden” “Boş Ekran Oluştur” tuşu ile kendi ekranlarınızı tasarlayabilir, istediğiniz verileri takip edebilirsiniz.

  tuşuna basarak alanından kendinize ait pencereyi tasarlayabilirsiniz. Oluşturduğunuz pencereleri    kaydet tuşu ile kadedebilirsiniz. Ayrıca    farklı kaydet tuşu ile farklı bir ekran olarak kaydınızı yapabilirsiniz.

2-Veri izleme

  tuşuna basarak aşağıda görüldüğü gibi BIST Hisselerini ve Endekslerini, BIST Yükselen ve Düşenleri, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasalarını, Para Piyasalarını, Borçlanma Araçlarını, KAP-Foreks Haberlerini, Ekonomik Takvimi izleyebilirsiniz.

Bu veri ve piyasaları pencereler halinde    kaydet tuşu ile kaydedebilirsiniz. Ayrıca    farklı kaydet tuşu ile farklı bir ekran olarak kaydınızı yapabilirsiniz.

3-Sembol Ekle-Çıkar

Ana ekranda yer alan pencerelerdeki sembol ekle   tuşuna basarak istediğiniz sembol kodunu seçebilir veya boşluk kısmına istediğiniz kodu yazarak sembol ekleyebilirsiniz. Yine sembol silmek istediğinizde sembol ekle tuşuna basarak kaldırmak istediğiniz sembolü tıkladığınızda sembolü silebilirsiniz.

4-Sembol Detay

Herhangi bir sembole tek tıkladığınızda ilgili sembole ilişkin piyasa verilerine, foreks haberlerine, kademe analizine, teknik analize, derinliğe, alarmlara, şirket profiline, bilançoya ve aracı kurum dağılımına veri paketiniz kapsamında anlık veya gecikmeli olarak ulaşabilirsiniz.

GECİKMELİ SEMBOL DETAY EKRANI

ANLIK SEMBOL DETAY EKRANI

5- Portföy Görüntüleme/Emir Düzeltme-İptal/Hesap Özeti

Sol üst köşede yer alan   simgesinden tuşuna basarak; "Portföyüm” sekmesinden Hisse ve VİOP portföyünüzü görüntüleyebilir, portföyünüzdeki kıymetleri tuşu ile hızlıca alıp satabilirsiniz.

"Emirlerim" sekmesinden emirlerinizi tuşu ile düzenleyebilir, tuşu ile iptal edebilir veya Toplu İptal edebilirsiniz.

"Hesap Özeti" sekmesinden Hisse ve VİOP porföy bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.

6-Hisse-VİOP(Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası) AL/SAT

Hisse senedi veya VİOP kontratı simgesine tıkladıktan sonra AL/SAT tuşlarına basarak açılacak pencerede alış veya satış işleminizi adet veya tutar girerek gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Ana ekranda sağ üstte yer alan tuşu ile hızlı al sat yapabilirsiniz.

7-Teknik Analiz

İstediğiniz sembolü Ana ekranda sağ tarafta yer alan Teknik Analiz penceresindeki boşluk kısmına yazarak profesyonel olarak teknik analiz yapabilirsiniz.

 

Ayrıca sembolde işlem yaparken tuşuna basarak da teknik analiz yapabilirsiniz.

8-Analizler

Ana ekranda sol üst köşede yer alan    sekmesinden Analizler bölümüne girerek ilgili sembole ilişkin derinlik bilgilerine, fiyatlara ilişkin kademe analizine, aracı kurum dağılımına ve Şirket profili, bilançosu ve temettü bilgilerine veri paketiniz kapsamında gecikmeli veya anlık olarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca TradingView destekli Teknik analiz yapabilirsiniz.

 • Sembol Detay ekranına nasıl ulaşırım?

Ana ekranda sol üst köşede yer alan   sekmesinden Analizler bölümüne girerek veya ilgili sembolü tek tıkladıktan sonra açılan pencereden tuşuna basarak sembol detay ekranlarına ulaşabilirsiniz. Bu ekrandan sembole ilişkin kademe analizi inceleyebilir, şirkete ilişkin haberlere ulaşabilir, ayrıca sembole ilişkin şirket profili, bilançosu ve şirketin temettülerini görüntüleyebilirsiniz.

  GECİKMELİ SEMBOL DETAY EKRANI                                      

    ANLIK SEMBOL DETAY EKRANI             
      


 • Kademe Analizini nasıl görüntülerim?

Ana ekranda sol üst köşede yer alan   sekmesinden Analizler bölümüne girerek veya ilgili sembolü tek tıkladıktan sonra açılan pencereden  tuşuna basarak sembolün kademe analizini veri paketiniz kapsamında anlık ve gecikmeli olarak izleyebilirsiniz.

 • Fiyat derinliğini nasıl görüntülerim?

Ana ekranda sol üst köşede yer alan    sekmesinden Analizler bölümüne girerek veya ilgili sembolü tek tıkladıktan sonra açılan pencereden  tuşuna basarak sembolün fiyat derinliğini 5 veya 10 kademe olarak ayarlayabilecek şekilde veri paketiniz kapsamında izleyebilirsiniz.

 • Şirket Profiline nasıl ulaşırım?

Ana ekranda sol üst köşede yer alan   sekmesinden Analizler bölümüne girerek veya ilgili sembolü tek tıkladıktan sonra açılan pencereden tuşuna basarak şirketin detay bilgilerine ulaşabilirsiniz.

 • Şirket Bilançosuna-Gelir Tablosuna nasıl ulaşırım?

Ana ekranda sol üst köşede yer alan    sekmesinden Analizler bölümüne girerek veya ilgili sembolü tek tıkladıktan sonra açılan pencereden    tuşuna basarak şirketin bilançosuna veya gelir tablosuna TL veya USD bazında ulaşabilirsiniz.

 

 • Şirketin Temettü-Bedelli-Bedelsiz bilgilerine nasıl ulaşırım?

Ana ekranda sol üst köşede yer alan sekmesinden Analizler bölümüne girerek şirketin sermaye artırım bilgilerine ve temettü ödemelerine yıllar itibarıyla ulaşabilirsiniz.

 • Teknik Analiz nasıl yaparım?

Ana ekranda sol üst köşede yer alan sekmesinden Analizler bölümüne girerek ilgili sembol için teknik analiz yapabilirsiniz.

 • Hisselerimin değerinin tarih bazında öğrenebilir miyim?

Ana ekranda sol üst köşede yer alan sekmesinden Analizler bölümüne girerek Hisse Hesaplayıcı tuşuna basmanız halinde hisse senetlerinizin tarihsel bazda değerini simüle edebilir, kar-zararınızı hesaplatabilirsiniz.

 • Sıcaklık haritasını görüntüleyebilir miyim?

Ana ekranda sol üst köşede yer alan sekmesinden Analizler bölümüne girdiğinizde Sıcaklık haritasına ulaşabilirsiniz.

9-Alarmlar

Ana ekranda sol üst köşede yer alan sekmesinden Alarmlarım bölümüne girerek veya ana ekranda sağ üst köşede tuşuna basarak veya ilgili sembolü tek tıkladıktan sonra açılan pencereden tuşuna basarak istediğiniz fiyat ve habere alarm kurabilir, bekleyen ve gerçekleşen alarmlarınızı görüntüleyebilirsiniz.

 

10-Profil

Ana ekranda sağ tarafta yer alan   profil tuşuna bastığınızda Kullanıcı adınızı görebilir, tuşundan Lisanslarınızı kontrol edebilir, tuşundan portföyünüze bağlanabilirsiniz. tuşundan Ekran rengini ve yazı büyüklüğünü kendinize göre dizayn edebilirsiniz. Sistem kapanma süresinin belirli zaman aralıklarına göre ayarlayabilirsiniz. Ayrıca Ses ayarları,Hücre Ayarları,Haber Ayarları,Emir Ayarlarınızına ilişkin değişiklikler yapabilirsiniz.

TradeOnline Platformu İçin Minimum Sistem Gereksinimleri

Yazılımsal

 • İşletim Sistemi: Windows , Linux , MacOS tüm versiyonlar.

 • (IE10 ve üzeri, Firefox, Chrome, Safari) (Chrome ve Safari güncel versiyonları) (Chrome tavsiye edilmektedir.)

Donanımsal

 • İnternet bağlantı hızı: Minimum 256 KBPS ve üzeri

 • İşlemci : 1.0 GHz İşlemci

 • Bellek : 256 MB RAM

 

 

 

 

Sizin İçin Seçtiklerimiz