Altın Çağı Hesabı

VakıfBank’ta Altın Çağı

VakıfBank’a gelin, siz de altın çağınızı yaşamaya başlayın!

VakıfBank’ta Altın Çağı Hesabı açtırarak hem gram cinsinden altın alıp satabilir hem de Düzenli Altın Birikimi Talimatı vererek bütçenizden ayıracağınız belirli tutarlarla, gram bazında altın alarak tasarrufta bulunabilirsiniz.

Hesabın özellikleri

  • Altın Çağı Hesabı, 0,01 gram ve katları şeklinde altın alıp satmanızı sağlayan, bir vadesiz altın depo hesabıdır.
  • Altın Çağı Hesabı, faizsiz bir yatırım aracıdır. Altın değer kazandıkça, sizin de birikimleriniz değerlenir.
  • Altın Çağı Hesabı ile altın alım-satım işlemlerinizi, daha avantajlı kurlardan gerçekleştirebilirsiniz.
  • Altın Çağı Hesabı’nda altınlarınızı, çalınma riski olmadan ve işçilik kaybı taşımadan hesabınızda biriktirebilirsiniz.
  • Altın alım-satım işlemlerinizi VakıfBank İnternet Bankacılığı, VakıfBank Mobil Bankacılık Uygulaması, VakıfBank ATM’lerinden ve Şubelerimizden gerçekleştirebilirsiniz.

Kaydi Altın alım-satımı nasıl yapılır?

Altın Çağı ve Yatırım Hesabınız ile BİST Kıymetli Madenler ve Taşlar Piyasası’ndan alınan 995/1000 saflıktaki külçe altınları, 0,01 gramdan başlayan tutarlarda, kaydi olarak alıp satabilirsiniz.

Altın fiyatları nasıl belirlenir?

Altın alış-satış fiyatlarımız, yurt içi ve yurt dışı piyasalardaki gelişmelere, BİST Kıymetli Madenler ve Taşlar Piyasası’nda ve uluslararası tezgahüstü piyasalarda oluşan fiyatlara, döviz kurlarındaki değişimlere paralel belirlenmekte ve gün içinde sürekli güncellenmektedir.

Neden Kaydi Altın almalıyım?

  • Altın Çağı ve Yatırım hesabınız üzerinden 0,01 gramdan başlayan miktarlarda işlem yapabilme ve küçük birikimlerinizi tasarrufa çevirme şansına sahip olursunuz.
  • Altın Çağı ve Yatırım hesaplarına almış olduğunuz altın, külçe altın olacağından, işçilik maliyeti ödemek zorunda kalmazsınız.
  • Altın Çağı ve Yatırım hesaplarında saklanan altınlarla VakıfBank güvencesi ile anlık olarak güncellenen fiyatlarla alım ya da satım yapma imkanı verir.
  • Altın Çağı ve Yatırım hesaplarında saklanan altınlar çalınma riski taşımadığından, fiziki olarak saklamaktan daha güvenlidir.

Altın alım – satımını nereden yapabilirim?

Altın Çağı ve Yatırım hesapları için alım- satım işlemlerini tüm VakıfBank Şubeleri'nden, VakıfBank İnternet Bankacılığı, VakıfBank Mobil Bankacılık Uygulaması, VakıfBank ATM’leri ve 0850 222 0 724 Çağrı Merkezi'nden yapabilirsiniz.

Altın Çağı ve Yatırım hesabındaki altınları teslim alabilir miyim?

Altınlarınızı 5 kilogramdan az olmamak koşuluyla fiziki olarak teslim alabilirsiniz. Fiziki altın teslimlerinde, altının işlem anındaki piyasa değeri üzerinden ‰5 (binde beş) oranında işlem komisyonu alınmaktadır. Fiziki teslim işlemleri ile ilgili şubenizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
KAD-SİS ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.
Altın Çağı Hesabı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Altın Çağı Hesabının özellikleri nelerdir?

Altın Çağı Hesabı, 0,01 gram ve katları şeklinde altın alıp satmanızı sağlayan bir vadesiz Altın Depo hesabıdır.

Altın Çağı Hesabının avantajları nelerdir?

Altın Çağı Hesabı ile daha avantajlı kurlardan altın alım-satım işlemlerinizi yapabilirsiniz.
Vadesiz Altın Çağı Hesabınıza, şubelerimizin yanı sıra günün 24 saati VakıfBank İnternet Bankacılığı, VakıfBank Mobil Bankacılık Uygulaması, ve VakıfBank ATM’lerinden ulaşabilirsiniz.

Altın Çağı Hesabı ile altının gramajının az olması, düşük ayarlı ya da eski tarihli olması gibi durumlarla karşılaşmazsınız. Çalınma, kaybolma riski olmadan ve işçilik maliyeti ödemeden hesabınızda güvenle altın biriktirebilirsiniz.

Vadesiz Altın Çağı Hesabınız için hesap işletim ücreti ödemezsiniz.

Altın Çağı Hesabını nasıl açabilirim?

Altın Çağı Hesabınızı size en yakın şubemizden ve VakıfBank ATM’lerinden açabileceğiniz gibi, VakıfBank İnternet Bankacılığı ve VakıfBank Mobil Bankacılık Uygulaması aracılığıyla da açabilirsiniz.

Herhangi bir VakıfBank ATM’sinden “Hesap İşlemleri” menüsü altında yer alan “Altın Çağı Hesabı İşlemleri”ne girerek “Altın Alış” başlığı altından Vadesiz Altın Çağı Hesabı açabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı kullanıcısı iseniz; “Altın Çağı İşlemleri” başlığından “Altın Çağı Hesap Açma” segmesine girerek bakiyesiz Altın Çağı Hesabı açma işleminizi yapabilirsiniz.
Mobil Bankacılık kullanıcısı iseniz; “Tüm işlemler” başlığından “Hesaplar”, “Altın Çağı” , “Hesap Açma”’ ya girerek Altın Çağı Hesabı açma işleminizi yapabilirsiniz.


Altın Çağı Hesabına Altın Alış/Satış işlemlerini nereden ve nasıl yapabilirim?

Altın Çağı Hesabınıza altın alış ve satış işlemlerinizi en yakın şubemizden ve VakıfBank ATM’lerinden yapabileceğiniz gibi, VakıfBank İnternet Bankacılığı ve VakıfBank Mobil Bankacılık Uygulaması kullanıcısı iseniz; “Altın Çağı İşlemleri”ne girerek 7 Gün 24 Saat altın alış/satış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Alternatif Dağıtım Kanallarından yapılacak Altın Çağı Hesabı Altın Alış/Satış işlemleri için günlük işlem limitim ne kadardır?

ATM, İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık aracılığıyla Altın Çağı Hesabınız üzerinden yapacağınız Altın Alış/Satış işlemlerinde günlük işlem limitiniz toplam 20.000 ALT’ye kadar çıkarılabilmektedir..

Altın Çağı Hesabı İnternet Bankacılığı günlük işlem limitimi nasıl belirleyebilirim?

Günlük işlem limitinizi İnternet Bankacılığı menüsünün sol alt köşesinde yer alan “Güvenlik” başlığı altından önce “Güvenlik Ayarları”na daha sonra “Limit Ayarları”na girerek en az 1 ALT, en fazla 20.000 ALT olarak belirleyebilirsiniz. Günlük işlem limitinizi belirlemediğiniz takdirde İnternet Bankacılığı üzerinden yapılan altın alış/satış işlem limitiniz 500 ALT olacaktır.

Altın Çağı Hesabı Mobil Bankacılık günlük işlem limitimi nasıl belirleyebilirim?

Günlük işlem limitinizi sol üst köşede yer alan “Profilim” başlığı altından sırasıyla Ayarlar>Güvenlik Ayarları> Limit Ayarları’na girerek en az 1 ALT, en fazla 20.000 ALT olarak belirleyebilirsiniz. Günlük işlem limitinizi belirlemediğiniz takdirde Mobil Bankacılık üzerinden yapılan altın alış/satış işlem limitiniz 500 ALT olacaktır.

Altın Çağı Hesabının Kar/Zarar durumunu nasıl görebilirim?

VakıfBank ATM’lerinden “Hesap İşlemleri” menüsü altında yer alan “Altın Çağı Hesabı İşlemleri”nden “Altın Çağı Portföyüm”e girerek istediğiniz hesabınızın kar/zarar durumunu görebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı kullanıcısı iseniz; “Altın Çağı İşlemleri” başlığının altında yer alan “Altın Çağı Portföyüm”e  girerek sorgulamak istediğiniz hesabın kar/zarar durumunu görebilirsiniz.

Mobil Bankacılık kullanıcısı iseniz; “Hesaplar” başlığı altından, “Altın Çağı”na girerek “Altın Çağı Portföyüm” seçeneğinden sorgulamak istediğiniz hesabın kar/zarar durumunu görebilirsiniz.


Altın Çağı Hesabı ile Hesaplarım Arası Transfer işlemi yapabilecek miyim?

En yakın şubemizden hesaplarım arası transfer işlemi yapabileceğiniz gibi, İnternet Bankacılığı kullanıcısı iseniz “Para transferleri” başlığı altından “Hesaplarım Arası Transfer” işlemine girdiğinizde aşağıda belirttiğimiz hesap türleri arasında virman işlemlerinizi yapabilirsiniz. Mobil Bankacılık kullanıcısı iseniz; “Para Gönderme” seçeneğinden “Hesaplarım Arası” işlemine girdiğinizde aşağıda belirttiğimiz hesap türleri arasında virman işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Altın Çağı Hesabı”ndan “Altın Çağı Hesabı”na virman
Altın Çağı Hesabı”ndan “Yatırım Hesabı”na virman
Yatırım Hesabı”ndan “Altın Çağı Hesabı”na virman

Ayrıca İnternet Bankacılığı üzerinden “Yatırım İşlemleri” menüsü altında yer alan “Altın İşlemlerim”den “Altın Çağı Hesabına Transfer”e girerek de yatırım hesabından Altın Çağı Hesabınıza virman işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Altın Çağı Hesaplarına Havale işlemi yapabilecek miyim?

En yakın şubemizden “Hesaba Havale” işlemi yapabileceğiniz gibi İnternet Bankacılığı kullanıcısı iseniz; “Para Transferleri” başlığında yer alan “Hesaba Havale” işlemine girdiğinizde, Altın Çağı Hesabınızdan bankamızdaki diğer tüm Altın Çağı Hesaplarına havale yapabilirsiniz. Mobil Bankacılık kullanıcısı iseniz, “Para Gönderme” başlığından “VakıfBank Hesabına (Havale)” işlemine girdiğinizde Altın Çağı Hesabınızdan bankamızdaki diğer tüm Altın Çağı Hesaplarına havale yapabilirsiniz.


*Altın Çağı Hesaplarında isme havale işlemi yapılamamaktadır.

Altın Çağı Hesabını nereden ve nasıl kapatabilirim?

Altın Çağı Hesabınızı, size en yakın şubemizden kapatabileceğiniz gibi İnternet Bankacılığı kullanıcısı iseniz; “Altın Çağı İşlemleri” başlığında yer alan “Altın Çağı Hesap Kapama”ya girerek Altın Çağı Hesap kapama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Mobil Bankacılık kullanıcısı iseniz, “Hesaplar” başlığından “Altın Çağı” seçeneğine girerek Altın Çağı Hesap kapama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.Yatırım Altın Hesabı

VakıfBank’ta yatırım hesabınızla altın işlemi yapabilmeniz için yapmanız gereken tek şey, VakıfBank’ta yatırım hesabı açtırmak ve istediğiniz miktarda kaydi altın alım-satım işleminizi gerçekleştirmek. Üstelik çalınma riski olmadan, hiçbir komisyon ve masraf ödemeden*.

*BİST Kıymetli Madenler ve Taşlar Piyasası tarafından alınan aylık 0,01%+BSMV altın saklama komisyonu müşterilerimize yansıtılmakta olup Bankamızca alınan herhangi bir masraf veya komisyon bulunmamaktadır.

Sizin İçin Seçtiklerimiz