Altın Fırsat

Altın Fırsat nedir?

VakıfBank, her miktardaki tasarruflarınıza, güvenli bir şekilde gramla külçe altın alıp-satabileceğiniz bir fırsat sunuyor. Üstelik çalınma riski olmadan, hiçbir komisyon ve masraf ödemeden*

Tek yapmanız gereken şey,  VakıfBank’ta yatırım hesabı açtırmak ve istediğiniz miktarda kaydi altın alım-satım talimatı vermek. İşçilik kaybı olmadan, gramajının az olması, düşük ayarlı ya da eski tarihli olması gibi durumlarla karşılaşmadan, bir gram ve üzerinde kolayca altın alıp satmanın avantajlarından yararlanabilirsiniz.

*BİST Kıymetli Madenler ve Taşlar Piyasası tarafından alınan aylık 0,01%+BSMV altın saklama komisyonu müşterilerimize yansıtılmakta olup Bankamızca alınan herhangi bir masraf veya komisyon bulunmamaktadır

Kaydi Altın alım-satımı nasıl yapılır?

Yatırım Hesabınız ile BİST Kıymetli Madenler ve Taşlar Piyasası’ndan alınan 995/1000 saflıktaki külçe altınları, 1 gramdan başlayan tutarlarda, kaydi olarak alıp satabilirsiniz.

Altın fiyatları nasıl belirlenir?

Altın alış-satış fiyatlarımız, yurt içi ve yurt dışı piyasalardaki gelişmelere, BİST Kıymetli Madenler ve Taşlar Piyasası’nda ve uluslararası tezgahüstü piyasalarda oluşan fiyatlara, döviz kurlarındaki değişimlere paralel belirlenecek ve gün içinde değişebilecektir.

Neden Kaydi Altın almalıyım?

Yatırım hesabınız üzerinden 1 gramdan başlayan miktarlarda işlem yapabilme ve küçük birikimlerinizi tasarrufa çevirme şansına sahip olursunuz.

Yatırım hesaplarına almış olduğunuz altın, külçe altın olacağından, işçilik maliyeti ödemek zorunda kalmazsınız.

Yatırım hesaplarında saklanan altınlar çalınma riski taşımadığından, yastık altında saklamaktan daha güvenli bir yatırım imkanına sahip olursunuz.

VakıfBank güvencesi ile anlık olarak güncellenen alım ve satım fiyatlarından işlem yaparsınız.

Altın alım – satımını nereden yapabilirim?

Kaydi altın alım- satımını tüm VakıfBank Şubeleri'nden, İnternet Bankacılığı, ATM ve 0850 222 0 724 Çağrı Merkezi'nden yapabilirsiniz.

Yatırım hesabındaki altınları teslim alabilir miyim?

Altını fiziki olarak teslim almak istiyorsanız, 5 kg. üzeri ve 1 kg. katları şeklinde alabilirsiniz. Fiziki altın teslimlerinde, altının o günkü değeri üzerinden % 0,5 (bindebeş) oranında işlem komisyonu alınmaktadır. Fiziki teslim işlemleri ile ilgili şubenizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sizin İçin Seçtiklerimiz