BİST Veri Yayın Paketleri

BIST Pay Düzey 1 verilerini TradeOnline Platformu'ndan 15 dakika gecikmeli olarak, BIST Pay Düzey 1 verileri ile 10 adet BIST VİOP ve Endeks anlık verisini ise TradeOnline Mobil uygulamamızdan ücretsiz olarak izleyebilirsiniz.*


TradeOnline uygulamalarımızda ayrıca kapsamlı ve derinlikli borsa verilerini anlık olarak izleyebilmek için aşağıdaki içerik ve ücretleri belirtilen paketleri www.vakifbank.com.tr üzerinden İnternet Bankacılığına girerek kolayca satın alabilirsiniz. Satın alma işlemleri uygulama bazında değerlendirilecek olup diğerini kapsamamaktadır. Örnek: Cep telefonundan TradeOnline Mobil uygulamamızı takip eden ve Bist Pay Düzey 2 paketini satın alan müşterimiz, bu paketi ile ilgili anlık verileri sadece cep telefonundan görüntüleyebilecek olup internet ortamındaki (bilgisayardan açılan) TradeOnline Platformundan anlık veri görüntüleyemeyecektir.

*VakıfBank dilediği zaman ücretsiz veri yayınının içeriğini değiştirme veya tamamen uygulamadan kaldırma hakkına sahiptir.


PAKET ADI PAKET TUTARI
(BSMV Dahil)
TAHSİLAT PERİYODU İÇERİK
BİST Pay Düzey 1
8.00 TL (mobil paket ücretsiz olarak verilmektedir.) AYLIK Borsa İstanbul’da işlem gören paylara ilişkin tanımlayıcı bilgiler, son işlem fiyatı, en iyi alış/satış fiyatları ve diğer fiyat bilgileri, Borsa İstanbul Haberleri, KAP Verileri ile gün sonu verilerini kapsar.
BİST Pay Düzey 1+ 40.00 TL AYLIK Düzey 1 verilerine ilave olarak Borsa İstanbul’da işlem gören paylara ilişkin olarak en iyi fiyat seviyesinde bekleyen alış ve satış emirlerinin miktar bilgisi, gerçekleşen işlemlere ait miktar ve diğer bilgileri kapsar.
BİST Pay Düzey 2 100.00 TL AYLIK Düzey 1+ verilerine ilave olarak Borsa İstanbul’da işlem gören paylara ilişkin olarak en iyi 10 fiyat seviyesinde bekleyen alış ve satış emirlerinin fiyat ve miktar bilgileri, iptal edilen emirlere ilişkin hacim bilgileri ile diğer istatistiki bilgileri kapsar.
Pay İşlem Eşanlı Verileri 20.00 TL AYLIK Borsa İstanbul Pay Piyasasında işlem gören sermaye piyasası araçlarından Borsa İstanbul tarafından seçilmiş olanlar üzerine gerçekleşen her bir işlemin işlem tarafı(üye) bilgisi de dahil olmak üzere işlemlere ait eşanlı detay bilgileri kapsar.
Pay İşlem Gün Sonu Verileri 15.00 TL AYLIK Borsa İstanbul Pay Piyasasında gerçekleşen her bir işlemin işlem tarafı bilgisi de dahil olmak üzere işlemlere ait detay bilgilerini kapsar.
Borçlanma Araçları 1 8.00 TL AYLIK Borsa İstanbul’da işlem gören Borçlanma Araçlarına ilişkin tanımlayıcı bilgiler, son işlem fiyatı/oranı, en iyi alış/satış fiyatları ve diğer fiyat/oran bilgileri, Borsa İstanbul Haberleri, KAP Verileri ile gün sonu verilerini kapsar.
Borçlanma Araçları 1+ 40.00 TL AYLIK Düzey 1 verilerine ilave olarak Borsa İstanbul’da işlem gören Borçlanma Araçlarına ilişkin olarak en iyi fiyat seviyesinde bekleyen alış ve satış emirlerinin miktar bilgisi, gerçekleşen işlemlere ait miktar ve diğer bilgilerini kapsar.
BİST VİOP Düzey 1 8.00 TL AYLIK Borsa İstanbul’da işlem gören vadeli işlem ve opsiyon sözleşmelerine ilişkin tanımlayıcı bilgiler, son işlem fiyatı/oranı, en iyi alış/satış fiyatları ve diğer fiyat/oran bilgileri, Borsa İstanbul Haberleri, KAP Verileri ile gün sonu verileri kapsar.
BİST VİOP 1+ 40.00 TL AYLIK Düzey 1 verilerine ilave olarak Borsa İstanbul’da işlem gören vadeli işlen ve opsiyon sözleşmelerine ilişkin olarak en iyi fiyat seviyesinde bekleyen alış ve satış emirlerinin miktar bilgisi, gerçekleşen işlemlere ait miktar ve diğer bilgilerini kapsar.
VİOP İşlem Tarafı Gün Sonu 15.00 TL AYLIK Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasında (VİOP) gerçekleşen işlemlerin üye ve sözleşme bazında gün sonu net alım-satım miktarı bilgilerini kapsar.

Lisans Tanımlama

İstediğiniz TradeOnline uygulamamızda veri lisansına abone olmak için, VakıfBank İnternet Bankacılığına giriş yaptıktan sonra sırasıyla Hisse Senetlerim>TradeOnline>Lisans Tanımla ve Değişiklik menülerini kullanarak lisans satın alma ekranına ulaşabilirsiniz. Veri paketinin seçilmesinin ardından ödemenizi yaparak paket kapsamındaki verileri ilgili uygulamadan izleyebilirsiniz. Satın almış olduğunuz paketinizi iptal etmediğiniz sürece hesabınızda ayın son günü yeterli bakiye bulunması durumunda, paketiniz otomatik olarak yenilenecektir. Bakiye yetersizliği nedeniyle ücreti tahsil edilemeyen paketler iptal edilecektir. Veri paketi lisans düzeylerine ait ücretler, satın alma işlemini yaptığınız günden bağımsız olarak içinde bulunduğunuz ayın tamamı için tahsil edilecektir. Satın aldığınız günden itibaren 30 günlük kullanım hakkı vermemektedir. Örneğin, ayın son iş günü yapılacak abonelik içinde bulunulan ay için geçerli olan bir aylık abonelik bedeli ile ücretlendirilecek ve bir günlük kullanım hakkı sağlayacaktır. Yukarıda bahsedilen şartlar TradeOnline Platformu ve TradeOnline Mobil uygulaması bazında ayrı ayrı değerlendirilmelidir.
Örnek: TradeOnline Mobil uygulamasında anlık veri paketi satın alan müşterimizin lisansı sadece mobil uygulamasında geçerli olacaktır.

Lisans İptal

TradeOnline uygulamaları için veri paket ücretleri, ayrı ayrı olmak üzere ayın son iş gününde bir sonraki ay için otomatik olarak vadesiz hesabınızdan tahsil edilmektedir. İlgili uygulamaya ait veri paketini VakıfBank İnternet Bankacılığına giriş yaptıktan sonra sırasıyla Hisse Senetlerim>TradeOnline>Lisans Tanımla ve Değişiklik menüsünden iptal edebilirsiniz. Ay içinde yapılan iptal talebiniz bir sonraki ay için geçerli olacaktır. Tahsilatı yapılmış olan dönem için herhangi bir ücret iadesi yapılmayacak olup veri paketi erişiminiz ücreti ödenmiş ilgili ay süresince devam edecektir.

Sizin İçin Seçtiklerimiz