Çalışma Koşulları

Ertesi gün ödemeli, komisyonlu çalışma

Tek ödeme işlemler, ertesi gün üye işyeri hesabına belirli bir komisyon kesintisi yapılarak yatırılmaktadır.

Blokeli çalışma

Tek ödeme işlemler, üye işyeri hesabına belirli bir bloke süresi sonunda komisyonsuz olarak yatırılmaktadır. Bloke süresi, hafta sonu ve tatil günleri de dahil edilerek takvim günü olarak hesaplanmaktadır.

Bloke ve komisyonlu çalışma

Tek ödeme işlemler, üye işyeri hesabına belirli bir bloke süresi sonunda ve belirli bir komisyon kesintisi yapılarak yatırılmaktadır. Sadece blokeli çalışma veya sadece komisyonlu çalışmaya göre daha düşük bir bloke süresi ve komisyon kesintisiyle çalışma avantajı sunar. Bloke süresi, hafta sonu ve tatil günleri de dahil edilerek takvim günü olarak hesaplanmaktadır.

Taksitli işlemlerde iskontolu çalışma

VakıfBank ve Yapı Kredi Bankası World Kartları’na yapılan taksitli satış tutarının tamamı, ertesi gün taksit sayısına göre belirlenen iskonto oranı kesildikten sonra işyeri hesabına yatırılmaktadır.

Taksitli işlemlerde blokeli çalışma

VakıfBank ve Yapı Kredi Bankası World Kartları’na yapılan taksitli satış, taksitler halinde işyeri hesabına yatırılmaktadır.


Vade Farklı Taksit (VFT)

  • Vade Farklı Taksit (VFT), satılan ürünün peşin fiyatı üzerinden 9 aya varan taksitlerle, kredi kartı sahibine banka tarafından POS'tan belirli bir faiz oranı ile kredi kullandırılması uygulamasıdır.
  • VFT işlemler üye işyeri hesabına, tek ödeme satışlarındaki çalışma koşuluyla ürünün peşin fiyatı üzerinden, komisyonlu veya blokeli olarak yatırılmaktadır.
  • Üye işyeri, VFT işlemlerde ürünün peşin fiyatı üzerinden fatura düzenlemektedir.
  • Bankamız POS'larından, VakıfBank ve Yapı Kredi Bankası World Kartları’na VFT işlem yapılabilmektedir.