DİBS

Hazine Bonosu, T.C. Hazinesinin çıkardığı bir yıldan kısa vadeli; Devlet Tahvilleri ise 1 yıl ve daha uzun vadeli yabancı para ya da dövize endeksli, devlet iç borçlanma senetleridir.


Hazine Bonosu ve Devlet Tahvili alım-satım işlemlerinizi, herhangi bir alt limit olmaksızın, mesai saatleri içerisinde tüm şubeler, İnternet Bankacılığı ve 0850 222 0 724 Telefon Bankacılığı ile Bankomat ve ParaBankomatlar'dan yapabilirsiniz.


Hazine ihalelerine katılmak için

İhalelere katılabilmek için, ihale günü en geç saat 10:30 ’a kadar, size en yakın şubeye başvurabilirsiniz. İhaleye katılabilmek için 250 TL’lik bir alt limit bulunmaktadır.


Hazine Bonosu veya Devlet Tahvilini, vade tarihine kadar elinizde tutarsanız, anaparanın ve faizinin size geri ödenmesi garantili olmaktadır. Vadesi dolmadan önce nakite dönüştürülmek istenirse, piyasada geçerli fiyatlardan satış yapılacağı için beklenenden fazla getiri elde edilebileceği gibi, daha az getiri veya zarar da elde edilebilir.


Nasıl takip edebilirim

Günlük Hazine Bonosu ve Devlet Tahvili alış satış faiz oranlarımıza, internet sitemizde “Günlük Finans” bölümünden ulaşabilirsiniz. İMKB Tahvil ve Bono Piyasasını takip etmek ve piyasalardaki gelişmelerden anında haberdar olmak istiyorsanız VakıfBank e-Finans internet sitemizi kullanabilirsiniz.

Sizin İçin Seçtiklerimiz