Enerji Verimliliği Kredileri

VakıfBank, Çevre Bankacılığı kapsamında enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji projeleri finansmanı için; Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansmanı (TURSEFF) Programı kapsamında kredi anlaşmasına imza attı.

Bu kapsamda, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın kabul ettiği projeler, uzun vadeli finansman ve uygun kredi koşullarıyla desteklenecektir.

TURSEFF Programı’nın kalite, kapasite ve karlılık artışı sağlamasının yanı sıra, toplumda çevre bilincinin oluşturulmasına da katkı sağlayacağı düşünülmektedir.

Bilmeniz gerekenler

TURSEFF’ in içeriğinde;

1-Ticari Enerji Verimliliği Yatırımları

Isı ve elektrik kojenerasyon sistemleri, kazan, enerji dağıtım sistemleri rehabilitasyon onarımları, güneş, rüzgar ve atık enerji sistemleri, tarımsal projeler vb. bu kapsamda değerlendirilir.

2-Küçük Ölçekli Yenilenebilir Enerji Yatırımları

Kapasitesi 10 MW’tan düşük olan yenilenebilir enerji santrali (rüzgar tribünleri ve hidroelektrik vb.) projeleri, bu grupta değerlendirilir.

3-Yapı Sektöründe Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir Enerji Yatırımları

Ticari işletmelerin ısı sisteminin iyileştirilmesi ve ısı kontrolünün yapılması, mevcut pencerelerin yeni çift camlı pencerelerle değiştirilmesi, eski kazanların yeni ve verimli kazanlarla değiştirilmesi, binalarda yenilenebilir enerji sistemlerinin uygulanması (güneş enerjisi ile ısıtma/soğutma vb.) gibi projeler bu kapsamda değerlendirilir.

4-Uygun Üreticiler, Tedarikçiler ile Enerji Verimliliği Montajcıları ve Yenilenebilir Enerji Teknolojisi Ekipman Malzemeleri İçin Yatırım Kredileri

Fatura karşılığı kullanılmak üzere alınan makine veya yapılan iş enerji tasarrufu sağlıyorsa, bu kapsamda değerlendirilir.

Ayrıntılı bilgi için VakıfBank şubelerine bekliyoruz.Hemen Başvur

Sizin İçin Seçtiklerimiz