FASTVakıfBank’ta Bankalar arası 7/24 para transferi gerçekleştirilmesi için hizmet verecek FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) anlık ödeme uygulaması 08.01.2021 tarihinde başlamıştır.

FAST Nasıl Yapılır?

VakıfBank Mobil Bankacılığa giriş yaptıktan sonra FAST Anlık Ödeme işlemleri; Para Gönderme -> Anlık Ödeme Gönder (FAST) işlem adımlarını izleyerek veya mesai saatleri içerisinde şubelerimize başvurarak para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Çağrı Merkezi aracılığıyla ise 7/24 olarak anlık para transferi gerçekleştirebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

  • Fast Anlık Para Transferi ile ne kadar ödeme yapılmaktadır?

FAST anlık ödemede işlem limiti mevcut olup, limit tutarı TCMB tarafından belirlenmektedir.

  • Fast Anlık Para Transferi işlemleri sadece IBAN’a mı yapılmaktadır ?

FAST Anlık ödeme gönderirken alıcı müşterinin Kolay Adresini (KOLAS) (cep telefon numarası, e-posta adresi, T.C. Kimlik Numarası ya da Vergi Kimlik Numarası vb.) kullanabileceği gibi sistem üzerinden IBAN bilgisi ile de işlem yapabilirsiniz.

FAST Anlık ödeme alırken, gönderici müşteri ile IBAN bilgilerini paylaşabileceği gibi Bankamızda kayıtlı Kolay Adres bilgisini de (cep telefon numarası, e-posta adresi, T.C. Kimlik Numarası ya da Vergi Kimlik Numarası vb.) paylaşabilirsiniz.