Gizlilik Politikamız

T.Vakıflar Bankası T.A.O. çağdaş ve yenilikçi bankacılık anlayışını, müşteri memnuniyetini ve güvenliğini ön planda tutarak www.vakifbank.com.tr adresinden müşterilerinin, kendisine erişimini sağlamaktadır.

Bankamız, müşterilerimizin vermiş olduğu bilgilerin gizliliğini koruma prensibi çerçevesinde, aşağıda belirtilen kuralları benimsemiştir.

Bankamız web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı iş bu "Gizlilik Politikası"nda belirtilen şartlara tabidir.

Web sitemizden verilen hizmetlerde müşterilerimizden alınan bilgilere yetkisiz erişimlerin engellenmesi için bankamız, bilgi sistemleri üzerinde gerekli güvenlik önlemleri alınmaktadır. 

Bankamız web sitesinden, yalnızca ürün/hizmet başvurusu amaçlı bilgi girişi yapılmakta olup, müşterilerimizin tarafımıza vermiş olduğu bilgilerin, diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenmesinin veya değiştirilmesinin engellenmesi için bankamız, bilgi sistemleri üzerinde gerekli güvenlik önlemleri alınmaktadır. 

Bankamız web sitesi kullanarak Facebook bağlantısı yapan kullanıcılarımızın, Facebook ayarlarında izin verdiği şekilde, yalnızca yaş, isim ve yaşadığı yer bilgileri alınmaktadır. Bu bilgiler yalnızca kişiye özel uygun ürün eşleştirme yapabilme amacıyla kullanılmakta ve tarafımızca ya da 3. parti kuruluşlar tarafından tutulmamaktadır.

Web sitemize girilen bilgiler, müşterilerimizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla kullanılmaktadır. Müşterilerimizin web sitemiz üzerinden paylaştığı bilgilere izinsiz ulaşım, banka personeli dahil olmak üzere kısıtlanmıştır. 

Bankamız, adli makamlar tarafından resmi bir istek olmadığı sürece, müşterilerine ait bilgiyi herhangi bir 3. şahıs kurum ve kuruluşa vermeyeceğini taahhüt eder.

Web sitemiz, bir kısım web sitelerine link vermektedir. Gizlilik Politikamız'da yer alan taahhütlerimiz sadece web sitemiz içerisinde geçerlidir ve diğer web sitelerini kapsamamaktadır. Web sitemizden link ile gidilecek diğer web sitelerindeki kullanım ile ilgili o sitelere ait, gizlilik güvencesi ve kullanım şartları geçerlidir. 

Web sitemizden reklam, banner, içerik maksatlı veya başka bir maksat ile geçilen diğer web sitelerinin bilgi kullanımı, etik ilkeleri, gizlilik prensipleri, nitelik ve servis kalitesi ile bu sitelerde oluşabilecek herhangi bir maddi / manevi zarar ve kayıplardan T.Vakıflar Bankası T.A.O. sorumlu tutulamaz. 

Web sitemize girilen bilgilerin güvenliği açısından bankamız sistemi ve internet altyapısı güvenliği için gerekli önlemler alınmıştır.

Müşterilerimizin, İnternet Bankacılığı ve Telefon Bankacılığı aracılığı ile gerçekleştirmiş olduğu tüm aktivitelere ait kayıtlar, bankamız gizlilik politikası çerçevesinde saklanmaktadır.

Bankamız web sitesini kullanan her müşterimiz, yukarıda belirtilen şartları kabul ettiğini taahhüt etmiş sayılır.