Hisse Senedi

Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. emir iletimine aracılık faaliyetleri kapsamında Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş. lehine pay(hisse senedi) alım-satım ve halka arz işlemlerine aracılık etmektedir.Pay (hisse senedi) alım satım işlemleri yapabilmek için size en yakın şubemize gidebilir veya www.vakifbank.com.tr adresinden İnternet Bankacılığı’na giriş yaparak, Hesaplarım-Yatırım Hesaplarım- Yatırım Hesap İşlemleri-Hesap İşlem Yetkileri Güncelleme menüsünden yatırım hesabınıza BİST Borsa işlem yetkisini tanımlayabilirsiniz.


Yatırım Hizmet ve Faaliyetleri Genel Risk Bildirim Formu için tıklayınız. Paylara İlişkin Risk Bildirim Formu için tıklayınız.

Hisse Senedi İşlemlerini Yapabileceğiniz Kanallar

 

Borsa pay piyasasında işlem gören payların işlem esaslarının belirli özellikleri dikkate alınarak farklılaştırılması ve bunların sınıflandırılması amacıyla söz konusu paylar A, B ve C olmak üzere üç farklı grupta izlenmektedir. Pay piyasası dışında kalan; Piyasa Öncesi İşlem Platformu (PÖİP), Nitelikli Yatırımcı İhraç Pazarı ve Yakın İzleme Pazarı’nda (YİP) işlem gören paylar genel olarak D Grubu adı altında izlenmekte ve söz konusu payların içinde bulunduğu piyasa, platform veya pazarın özellikleri dikkate alınarak farklı işlem esaslarına tabi tutulmaktadır.

Fiili Dolaşımdaki Pay (FDP) değeri bakımından 30 milyon TL ve üzerinde olan paylar A Grubunda, 30 milyon TL’nin altında ancak 10 milyon TL ve üzerinde olan paylar B Grubunda, 10 milyon TL’nin altında olan paylar C Grubunda işlem görmektedir. Ayrıca A ve B Grubu paylar sürekli müzayede işlem yöntemine tabi olup, C Grubu paylar ise piyasa yapıcısı veya likidite sağlayıcısına sahip olması durumunda sürekli müzayede işlem yöntemine, piyasa yapıcısı veya likidite sağlayıcısına sahip olmaması durumunda tek fiyat işlem yöntemine tabidir. D Grubu paylar tek fiyat işlem yöntemine tabidir. Detaylı bilgi için “Paylara lişkin İşlem Kuralları Bildirim Formu” nu inceleyebilirsiniz.


Paylara İlişkin İşlem Kuralları Bildirim Formu için tıklayınız.

Sermaye piyasalarında yapacağınız işlemler sonucunda kar elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Bu nedenle, işlem yapmaya karar vermeden önce, piyasada karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız, mali durumunuzu ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir. Dolayısıyla tasarruflarınızı bu tip yatırımlara yönlendirmeden önce dikkatli bir şekilde araştırma yapmalısınız. Aşağıdaki risk bildirim formlarını okuyarak mevcut riskler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


Yatırım Kuruluşu Varantlarına İlişkin Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
Piyasa Öncesi İşlem Platformu (Pöip) Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
Nominal Değerin Altında Pay İhracı Yoluyla Sermaye Artırımına İlişkin Risk BF için tıklayınız.
Sermaye Artırımı Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
Gayrimenkul Sertifikalarına İlişkin Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
 

Sizin İçin Seçtiklerimiz