Hisse Senedi

Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. emir iletimine aracılık faaliyetleri kapsamında Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş. lehine pay(hisse senedi) alım-satım ve halka arz işlemlerine aracılık etmektedir.Pay (hisse senedi) alım satım işlemleri yapabilmek için size en yakın şubemize gidebilir veya www.vakifbank.com.tr adresinden İnternet Bankacılığı’na giriş yaparak, Hesaplarım-Yatırım Hesaplarım- Yatırım Hesap İşlemleri-Hesap İşlem Yetkileri Güncelleme menüsünden yatırım hesabınıza BİST Borsa işlem yetkisini tanımlayabilirsiniz.


Yatırım Hizmet ve Faaliyetleri Genel Risk Bildirim Formu için tıklayınız. Paylara İlişkin Risk Bildirim Formu için tıklayınız.

Hisse Senedi İşlemlerini Yapabileceğiniz Kanallar

 

Vakıf Yatırım Şubeleri İçin Tıklayınız

Borsa İstanbul A.Ş. Yönetim Kurulunun 27/09/2019 tarihli ve 2019/182 sayılı ve Sermaye Piyasası Kurulunun (SPK) 19/09/2019 tarihli ve 52 sayılı kararları çerçevesinde Pay Piyasası’nda Yıldız Pazar ve Ana Pazar’da işlem gören şirket payları, getirilen yeni kriterler dikkate alınarak benzer büyüklük, derinlik ve likiditeye sahip paylar bir arada işlem görecek şekilde yeniden gruplandırılmış olup Kotasyon Yönergesinde ve Pay Piyasası Yönergesinde yapılan değişikliklerin yürürlüğe girdiği 04/11/2019 tarihi itibarıyla SPK’nın paylara yönelik ABCD gruplandırma düzenlemesi yürürlükten kaldırılmıştı.

Borsa İstanbul A.Ş. Yönetim Kurulu’nun 10/09/2020 ve Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) 14/09/2020 tarihli kararları ile; Borsa Pay Piyasası’nda işlem gören paylarda derinliğin artırılması amacıyla, 01/10/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Pay Piyasası’nda Pazar yapılanması, pazarlardaki işlem görme esasları ve pazarlar arası geçiş kriterleri ile kota alma şartları aşağıdaki şekilde yeniden belirlenmiş olup detaylı bilgi için “Paylara İlişkin İşlem Kuralları Bildirim Formu” nu inceleyebilirsiniz.


Paylara İlişkin İşlem Kuralları Bildirim Formu için tıklayınız.

Sermaye piyasalarında yapacağınız işlemler sonucunda kar elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Bu nedenle, işlem yapmaya karar vermeden önce, piyasada karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız, mali durumunuzu ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir. Dolayısıyla tasarruflarınızı bu tip yatırımlara yönlendirmeden önce dikkatli bir şekilde araştırma yapmalısınız. Aşağıdaki risk bildirim formlarını okuyarak mevcut riskler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


Yatırım Kuruluşu Varantlarına İlişkin Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
Piyasa Öncesi İşlem Platformu (Pöip) Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
Nominal Değerin Altında Pay İhracı Yoluyla Sermaye Artırımına İlişkin Risk BF için tıklayınız.
Sermaye Artırımı Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
Gayrimenkul Sertifikalarına İlişkin Risk Bildirim Formu için tıklayınız.
 

Sizin İçin Seçtiklerimiz