HGS Ödemeleri

Hızlı, güvenli, ekonomik geçiş ayrıcalığı için HGS’niz VakıfBank’ta!

HGS Nedir?

Köprü ve Otoyollarda geçiş sistemi olan Hızlı Geçiş Sistemi (HGS); üzerinde HGS logosu yer alan gişelerden geçiş yapılmasına olanak veren bir sistemdir.

HGS etiket ve kartları Mobil ve İnternet Bankacılığı veya VakıfBank Şubeleri’nde!

HGS etiket veya kartları; Mobil ve İnternet Bankacılığı veya VakıfBank Şubelerinden temin edilebilecektir.

HGS’ye Ne Şekilde Yükleme Yapabilirim?

  • HGS’nizi, VakıfBank Kredili Bankomat 7/24 hesabınızla veya Kredi Kartınızla ilişkilendirerek kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey Mobil ve İnternet Bankacılığı ve ya şubelerimizden başvuru yapmak.

  • VakıfBank Kredili Bankomat 7/24 Hesabınıza veya Kredi Kartınıza vereceğiniz talimatla HGS bakiyeniz belirli bir limitin altına düştüğünde bankamızca otomatik olarak yükleme gerçekleştirilecektir.

  • Etiketi VakıfBank Worldcard’ınızla eşleştirdiğinizde, etikete yapılacak yüklemeler kredi kartınıza alışveriş işlemi olarak yansıtılacaktır. Böylece, herhangi bir faiz ya da komisyon eklenmeden, ödemelerinizi kredi kartı ekstrenizin son ödeme tarihine kadar yapabilirsiniz.

  • HGS etiket/kart ile ilgili bilgiyi Mobil ve İnternet Bankacılığı’ndan ulaşabilir ya da şubelerimizden öğrenebilirsiniz.

*Araçlar, Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından ödeyecekleri ücretler açısından sınıflandırılmıştır. KGM tarafından belirlenen araç sınıfları listesine www.kgm.gov.tr adresinden, HGS hakkında detaylı bilgilere ise www.ptt.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Hızlı Geçiş Sistemi Sıkça Sorulan Sorular

HGS için asgari yükleme tutarı nedir?


HGS etiket/kartınızın ilk aktivasyonu sırasında PTT’nin araç sınıfına göre belirlemiş olduğu minimum yükleme tutarının geçişlerde kullanılmak üzere HGS’ye yüklenmesi gerekmektedir.İlk yükleme tutarının asgari limitleri 1.sınıf araçlar için 50,00 TL, 2.sınıf araçlar için 60,00 TL, 3.sınıf araçlar için 70,00 TL, 4.sınıf araçlar için 90,00 TL, 5.sınıf araçlar için 120,00 TL, 6.sınıf araçlar için 40,00 TL’dir.


HGS’ye ne şekilde yükleme yapabilirim?


VakıfBank Kredili Bankomat 7/24 Hesabınıza veya Kredi Kartınıza vereceğiniz talimatla HGS bakiyeniz belirli bir limitin altına düştüğünde bankamızca otomatik olarak yükleme gerçekleştirilecektir.


Etiketi VakıfBank Worldcard’ınızla eşleştirdiğinizde, etikete yapılacak yüklemeler kredi kartınıza alışveriş işlemi olarak yansıtılacaktır. Böylece, herhangi bir faiz ya da komisyon eklenmeden, ödemelerinizi kredi kartı ekstrenizin son ödeme tarihine kadar yapabilirsiniz.