İhracat Teyidi

Bankamız, dünyanın birçok ülkesindeki geniş muhabir ağı ile ihracat yapan müşterilerimizin işlemlerinde, ithalatçılar tarafından açılan akreditiflere ve garanti mektuplarına,  ithalatçının bankasına ve/veya ülkesine teyit vermek suretiyle aracılık etmektedir.

Bankamız IFC (International Finance Corporation) ve EBRD (European Bank for Reconstruction and Development) ile Dış Ticaretin Finansmanı kapsamında anlaşmalar imzalamıştır.

*IFC ile Global Dış Ticaret Finansmanı Programı kapsamında teyit bankası olunması konusunda yapılan anlaşma ile birçok Afrika, Orta Asya, Latin Amerika, Doğu Avrupa ülkelerinin bankalarıyla çalışma imkanı sağlanmıştır. Bu program kapsamında, 87 ülkeden 221 amir bankanın riski IFC garantisi altına alınmaktadır.

EBRD ile Dış Ticareti Kolaylaştırma Programı kapsamında Orta ve Doğu Avrupa ile Bağımsız Devletler Topluluğu’nda bulunan 18 ülkeden 93 amir bankanın riskleri EBRD garantisi altına alınarak, ihracat yapan müşterilerimize bu piyasalarda güvenilir tahsilat olanağı sağlanmaktadır.

İhracat iş hacmimizi arttıracağını düşündüğümüz bu programlar, özellikle ülkemiz ihracat politikası ile uyum içerisinde ihracatın çeşitlendirilmesini sağlayacak ve ihracatçılarımızın yeni pazarlara erişimini kolaylaştıracaktır.