Kuyumcu Altın Değerleme Sistemi

Fiziki altınlarınızı (gram,çeyrek, yarım, cumhuriyet, bilezik, yüzük, kolye vb. 14,18 ve 22 ayarda olan çeşitli saflık derecesindeki ziynet altınlarınızın) güvenle saklamak ve altınlarınızın değerine değer katmak için VakıfBank Altın Çağı Hesabı'na yatırmak istiyorsanız artık şubelerimizdeki belirli günleri beklemenize gerek yok. Altın Değerleme Noktalarını ziyaret ederek farklı saflık derecesinde sahip olduğunuz altınların 24 ayar karşılığını Bankamızdaki altın mevduat hesabınıza güvenle yatırabilirsiniz.

T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın önderliğinde kamu bankalarının paydaş olduğu KAD-SİS (Kuyumcu Altın Değerleme Sistemi) projesi ile hurda altın toplama hızının artırılması, daha geniş kitlelere ulaşılması ve yastık altı altınların ekonomiye kazandırılması amaçlanmaktadır. Hali hazırda Banka şubelerinde görevli sınırlı sayıdaki eksper ile belirli zamanlarda altın toplama günleri düzenlenmekte iken KAD-SİS ile ülke genelinde İstanbul Altın Rafinerisi’nin anlaşmalı kuyumcuları aracılığı ile hafta sonu da dahil fiziki altın toplama faaliyeti gerçekleştirilebilecektir. Müşterilerimiz bu sayede altın günlerini beklemeden diledikleri zaman anlaşmalı kuyumcular aracılığı ile altınlarının değerlemesini yaptırarak sahip oldukları altınların gram altın karşılıklarını anında Bankamızdaki altın çağı hesaplarına aktarabileceklerdir.

Fiziki Altınların Bankada Kaydileştirilmesinin Sağladığı Avantajlar

  • Çalınma veya kaybolma riski olmadan altın yatırımı yapma imkanı
  • Kiralık kasa vb. saklama masraflarını ödememek
  • Ücretsiz değerleme hizmeti ve hesap işletim ücreti olmadan hesapta saklama imkanı
  • Müşteriler için alternatif yatırım olanağı sağlaması
  • Mevduat hesabı olması nedeniyle devlet güvencesi
  • Banka üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde alım-satım ve birikim imkanı
  • Cazip değerleme oranları üzerinden altınların kaydi olarak Altın Çağı hesaplarına aktarılması
  • Ülke genelinde altın toplama günlerini beklemeden hesabınıza altın yatırabilme fırsatı

KAD-SİS ile ilgili detaylı bilgi almak ve güncel Altın Değerleme Noktaları’nın (Kuyumcular) bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Sizin İçin Seçtiklerimiz