KOBİdost Turizm Sektörü Destek Paketi

Kimler yararlanır?

Turistik belgeye sahip otel, motel, pansiyon, tatil köyü, kamping, kırsal turizm tesisleri, termal turizm tesisleri sahipleri ve işletmecileri, yat işletmeciliği yapan firmalarımız, sağladığımız avantajlardan faydalanabileceklerdir.

KOBİDOST Turizm Sektörü Destek Paketi ile

  • Vergi, SGK ödemeleri ve Bağkur ödemelerinizi,
  • Türkiye Hayat Emeklilik’ten uygun koşullarla emeklilik ve hayat sigortası işlemlerinizi,
  • Türkiye Sigorta’dan avantajlı koşullarla uygun sigorta ürünleri işlemlerinizi,
  • Vakıf Factoring ve Vakıf Leasing işbirliğiyle factoring-leasing işlemlerinizi,
  • Kambiyo işlemleri, döviz, efektif alış ve satış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ürünlerimiz

Turizm Destek Kredisi

Turizm işletmelerinin turizm sezonuna hazırlanmaları için, işletme giderlerinin finansmanına yönelik olarak çeşitli vadelerde kullandırılmaktadır. Bu kredi ile nakit döngüsünü dikkate alan esnek bir ödeme imkanı sağlanmaktadır. 8 aya kadar ödemesiz dönemli kredi kullandırılabilir.

İşyeri Edindirme Kredisi

Kendi gayrimenkulünüzde mesleğinizi icra etmek istiyorsanız; çeşitli vade imkanlarıyla “İşyeri Edindirme Kredisi” ile hayalinizdeki işyerine kavuşabilirsiniz.

Servis Taşımacılarına Yönelik Finansmanı Kredisi

Turizm sektöründe servis taşımacılığı yapan firmalara, finansman desteği sağlamak amacıyla uygun maliyetli kredi kullandırılmaktadır.

Restaurant Paketi

Restaurant işletmecilerinin finansman ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik, uygun maliyetli kredilerimiz mevcuttur.

Döviz Kredisi

İhracat alacaklarınızın finansmanına yönelik, 24 aya varan vadelerle, Libor ve Eurobor’a endeksli ya da sabit faiz oranı ile Döviz Kredisi kullanabilirsiniz.

Yatırım Kredisi

Uzun vadeli makine, teçhizat ve/veya ekipman alımlarınızın finansmanına yönelik, 1 yıla kadar ödemesiz dönemli (Anapara ödemesiz, 3 ayda bir faiz ödemeli) olarak Yatırım Kredisi kullanabilirsiniz.

Ticari Araç Kredileri

Firma faaliyetlerinde kullanılmak üzere 0 km. veya 2. el aracın finansmanında, çeşitli vadelerle Ticari Araç Kredisi  veya birden fazla adette 0 km. araç alımlarında, Filo Kredisi kullanabilirsiniz. ’Ayrıca Ticari araç satışı yapan, anlaşmalı markalardaki özel kredi fiyatlamalarımızdan yararlanabilirsiniz

Ticari Kredili Bankomat 7/24 Kredisi

Hesabınızda yeterli bakiyeniz olmasa dahi, her an ödemelerde kullanabileceğiniz kredili hesap olan Bankomat 7/24 Kredisi’ni, size özel faiz oranıyla kullanabilirsiniz.

Şirket Kredi Kartı

Size ve çalışanlarınıza bağımsız ve farklı limitlere sahip, yapılacak alışverişlerinizi kontrol altına alabileceğiniz BusinessCard alabilirsiniz.

Spot /Rotatif Krediler

İsterseniz, firmanızın  kısa süreli nakit ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik kredi  tutarı, vade ve faiz oranı, kullandırım tarihinde belirlenen Spot Kredi ya da belirli bir vade içermeyen, nakit akışınıza göre kredinizi vadesinden önce kısmen veya tamamen  kapatabilme, faizini 3’er aylık dönem sonlarında ödeme imkanı sağlayan Rotatif Kredi kullanabilirsiniz.

Teminat Mektupları

Şirketinizin ihtiyacı olan TL veya YP Teminat Mektupları’nı, geniş şube ağımız sayesinde size en yakın şubemizden alabilirsiniz.

Çek Kullanımı

Müşteri çeklerinizin muhasebe sisteminize girişini ve akıbet bilgilerinin elektronik ortamda takibini sağlayan “Çek Entegrasyonu”ndan yararlanabilir;

 Takastan sorulan çek hesabınızla ilgili SMS hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Dış Ticaret Paketi

İthalat ve ihracat yapıyorsanız, sizlerin ihtiyaçlarını karşılayacak 6 farklı dış ticaret ürünü geliştirdik. Bu ürünlerde avantajlı kur ve komisyon, parite işlemleri, alıcının hesabına aynı gün içinde transfer, gümrük vergisi ödemelerini kolaylaştıran Gümkart, ilave faiz indirimleri gibi dış ticarette sizlere fark yaratacak avantajlarımız var.

Gümkart

VakıfBank Gümkart ile gümrük sahasında nakit para taşıma riskinden kurtularak tüm ödemelerinizi tek bir kartla, daha güvenli ve hızlı yapabilirsiniz. Ücretsiz olarak sahip olabileceğiniz Gümkart ile bankaya gitmeden, internette ödeme yapmadan ya da gümrüğe dekont iletmeden gümrük vergisi ödeyebilirsiniz.

Toplu Ödeme Sistemi

EFT/Havale ile yapılan ödemeler ve maaş  ödemelerinize muhasebe entegrasyonu sağlayabilir ve bankaya ayrı bir talimat vermenize gerek kalmadan Toplu Ödeme Sistemi’nden yararlanarak günlük hesap hareketlerinizi, elektronik ortamda kontrol edebilirsiniz.

Doğrudan Borçlandırma Sistemi

Mal ve hizmet satışı sonrası bayi veya müşterilerinizden olan alacaklarınızın, vadesinde hesabınıza transfer edilmesini sağlayan Doğrudan Borçlandırma Sistemi’nden faydalanabilirsiniz.

POS

Nakit akışınızı düzenli ve kolay bir şekilde takip edebildiğiniz, size uygun komisyon ya da bloke oranları ile “POS Cihazı”, “Sanal POS” veya “Mobil POS” alabilirsiniz.

Otomatik / Düzenli Ödeme

Elektrik, telefon, su, doğalgaz vb. hizmetleri veren kurumların faturalarının, bankamız üzerinden ödenmesini sağlayabilir ve hesabınız kredilendirilmişse, hesapta yeterli bakiye olmasa dahi ödemelerinizi otomatik olarak zamanında yapabilirsiniz.

Hemen Başvur