LUCA-Banka Hesap Hareketleri Entegrasyonu

VakıfBank ile TÜRMOB arasında KOBİ'lere yönelik teknoloji işbirliği: "LUCA-Banka Hesap Hareketleri Entegrasyonu"

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) ve bankamız arasında yapılan işbirliği ile Türkiye'nin ilk web tabanlı merkezi muhasebe sistemi, LUCA' nın üyesi olan mali müşavirler ile mükellefleri olan KOBİ'lerin; onay verdikleri VakıfBank' taki hesap hareketleri, LUCA muhasebe programına otomatik olarak aktarılacak ve böylece işlemler daha hızlı ve daha kolay gerçekleşecek.


LUCA-Banka Hesap Hareketleri Entegrasyonu ile

  • Muhasebeleştirme işlemleri manuel olarak değil; uluslararası standartlarda, hızlı ve güvenli bir şekilde otomatik olarak gerçekleştirilebilecek,
  • Oluşacak operasyonel hataları engelleyebilecek,
  • Zaman tasarrufu sağlayabilecek,
  • Ekstre maliyetlerinin önüne geçilecek ve müşteriye özel kullanıcı kodu aracılığı ile hesap hareketi bilgilerine, LUCA muhasebe programı üzerinden 7/24 erişilebileceksiniz.

Bilmeniz Gerekenler

Uygulamadan kimler faydalanabilir?

LUCA - Banka Hesap Hareketleri Entegrasyonu uygulamasından; LUCA muhasebe programını kullanan mali müşavirlerin mükellefleri faydalanabilir.

Sistem nasıl çalışmaktadır?

Hesap hareketleri, bir iş günü sonrasında LUCA' ya otomatik olarak gelecek ve müşterilerimizin onay verdiği hesaplara ait hareketlerin muhasebe kayıtları otomatik olarak oluşturulacaktır.

Uygulamadan nasıl yararlanabilirim?

Muhasebeciniz – Mali Müşaviriniz LUCA muhasebe programı kullanıcısı ise; www.luca.com.tr üye giriş ekranından muhasebeciniz aracılığı ile adınıza sistemsel tanımlama yapılması, çalışmakta olduğunuz VakıfBank şubesine başvurarak yetki belgesi (form) imzalanması ve onaylı yetki belgesinin (formun) muhasebeciniz aracılığı ile LUCA' ya fakslanması yeterli olacaktır.

VakıfBank müşterisi değilseniz;

En yakın VakıfBank şubesine başvurarak, hemen bir hesap açtırabilir ve LUCA – Muhasebe Entegrasyonu’na dahil olmak için talepte bulunabilirsiniz.

Henüz LUCA muhasebe programı kullanıcısı değilseniz, (Muhasebeci / Mali Müşavir'ler için)

Size en yakın meslek odasına başvurarak ya da 444 60 60 no’lu telefonu arayarak ürünle ilgili bilgi alabilirsiniz.

Uygulama ile ilgili soru ve sorunlarınız için destek(a)luca.com.tr adresine mail gönderebilir ya da çalışmakta olduğunuz VakıfBank şubesine başvurabilirsiniz.

LUCA Web Adresi : www.luca.com.tr