Sık Sorulan Sorular

Mobil Bankacılık nedir?

Mobil Bankacılık, bankacılık işlemlerinizi mobil cihazınızdan gerçekleştirmenizi sağlayan akıllı telefon ve tabletler için geliştirilmiş bir uygulamadır.

Mobil Bankacılık’ı kimler kullanabilir?

Bankamız İnternet Bankacılığı kanalını kullanan tüm bireysel müşterilerimiz, uygulamayı cihazlarına yükleyip, gerekli aktivasyon aşamalarını cihaz üzerinden tamamlayarak Mobil Bankacılığı kullanabilirler.

Mobil Bankacılık’ı nasıl aktifleştirebilirim?

Uygulamayı mobil cihazınıza yükledikten sonra “Aktivasyon” adımlarını takip etmeniz yeterlidir. Aktivasyon işleminde sırasıyla müşteri numaranız, internet bankacılığı şifreniz ve internet bankacılığında kullanılan tek kullanımlık şifreniz sorulacaktır. Bu adımları başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra uygulamayı kullanabilmek için gerekli olan ve 6 haneli uygulama şifresini belirlemeniz istenecektir. Uygulama şifresi belirlendikten sonra aktivasyon işlemi tamamlanmış olacaktır.

Kolay Adresi nasıl eklerim? Kolay Adres nedir?

Kolay Adres Sistemi ile cep telefon numarası, e-posta adresi, T.C. Kimlik Numarası ya da Vergi Kimlik Numarası gibi kolay hatırlanabilir bir bilginizi hesabınıza tanımlayarak, IBAN veya hesap numarası olmadan para alabilir veya başkasına para gönderebilirsiniz. Kolay Adres Tanımlama yapmak için, VakıfBank Mobil Bankacılığa giriş yaptıktan sonra Para Gönderme > Kolay Adres İşlemleri adımlarını izleyerek veya şubelerimize başvurarak bilgilerinizi dilediğiniz hesabınıza tanımlayabilirsiniz.

Yurtdışında da Mobil Bankacılık'ı kullanabilir miyim?

Mobil şebeke veya kablosuz internet bağlantısı bulunan her yerde Mobil Bankacılığı kullanabilirsiniz.

Mobil Bankacılık ile hangi işlemleri yapabilirim?

Mobil Bankacılık’tan yapılabilen işlemlerin listesini görmek için lütfen tıklayınız.

Mobil Bankacılık ile yapılan işlemlerin masrafı nedir?

Mobil Bankacılık işlem masrafları, İnternet Bankacılığı ile aynıdır.

Mobil Bankacılık ile yapılan işlemlerin limiti nedir?

İnternet Bankacılığı için belirlenen güvenlik ayarları ve işlem limitleri Mobil Bankacılık için de geçerlidir.

Mobil Bankacılık cihaz izinleri nedir?

Cihaz İzinleri

Güvenliğiniz için VakıfBank Mobil Bankacılık uygulamasının dolandırıcılık işlemlerinde kullanılmasını engellemek ve uygulamaya sadece size ait cihaz ile giriş yapılmasını sağlamak amacıyla izinler talep edilmektedir. Tarafınızca verilecek izinler, telefon rehberinize veya diğer kişisel bilgi ve dokümanlarınıza ulaşmak amacıyla kullanılmayacaktır. İzinler ile ilgili detaylı bilgi aşağıda yer almaktadır.

  • Telefon izinleri: VakıfBank Çağrı Merkezi’ni uygulama üzerinden arayabilmeniz,
  • Konum izinleri: “En Yakın VakıfBank” ekranında en yakın şube ve ATM’leri görebilmeniz,
  • Google servislerine erişim izni: En yakın şube ve ATM’leri Google Maps üzerinde gösterebilmemiz,
  • Ağ bağlantıları ve WiFi bağlantı izinleri: İnternete bağlanarak uygulamayı kullanabilmeniz,
  • SMS okuma izni: SMS ile gönderdiğimiz şifrelerin otomatik girilerek doğrulama yapılabilmesi,
  • Fotoğraf/Medya içerikleri izni: Uygulama performansını artırmak için uygulama içerisindeki görsellerin telefon üzerinde saklanabilmesi,
  • Kimlik izni: Google servislerine erişmek ve Cep İmza bildirimlerini iletebilmemiz için gereklidir.
Mobil Bankacılık ile ilgili yaşadığım sorunlarda ne yapmalıyım?

Mobil Bankacılık ile ilgili istek, öneri ve sorunlarınızı www.vakifbank.com.tr de yer alan VakıfBank Sorun Çözelim adımından veya 0850 222 0 724 Çağrı Merkezi'nden iletebilirsiniz.

Mobil Bankacılık’ta yer almayan diğer bankacılık işlemlerinizi İnternet Bankacılığı, 0850 222 0 724 Çağrı Merkezi ve şubelerimizden gerçekleştirebilirsiniz.

VakıfBank Mobil ile uzaktan müşteri olmak için ne yapmalıyım?

Müşteri temsilcinizle VakıfBank Mobil görüntülü görüşme yaparak uzaktan müşteri olabilir ve bankacılık hizmetlerimizden yararlanmaya başlayabilirsiniz. Uzaktan müşteri olma hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.