Sosyal Sorumluluk

VakıfBank, gücünü yüzyıllardan alan vakıf kültürü ve uzman bankacılık uygulamaları ile güçlü bir marka değerine sahiptir. 2008 yılından beri müşterisine ve tüm Türkiye’ye ‘Burası Sizin Yeriniz’ demesinin sebebi VakıfBank’ın tam anlamıyla “herkesin, tüm Türkiye’nin yeri” olmasıdır. Bu mottonun yanında, 2011 yılında ‘Halden Anlayan Banka’ konumlandırmasını sahiplenmiştir. “Anlama”nın çok ötesinde öğeler barındıran “halden anlama” kavramı, aslında VakıfBank’ı tüm bankalardan farklı kılan, başarılarının altında yatan felsefeyi, bakış açısını ve hizmetlerinin temelindeki ana fikri de içerir. Çünkü “halden anlamak” bizim kültürümüzde çok derin ve kavrayıcı yeri olan bir tavır, adeta insanımıza özgü bir yaşamı algılama biçimidir. Bizi biz yapan bu tavrımızı VakıfBank olarak her zaman koruyacağız.

Geleceğimiz için daha fazlasını hedeflediğimiz bugünlerde, “halden anlama” felsefesini, “Güçlü Türkiye’nin Lider Bankası” olma vizyonumuz doğrultusunda geliştirmek üzere yola çıktık. Liderlik vizyonumuz ışığında, teknolojinin getirdiği her türlü kolaylığı, tüketicinin beklediği mobilite, uzmanlık, kaliteli hizmet ve etkin bankacılık çözümleriyle, halden anlama konseptini de bir adım ileriye taşımak amacımız.

VakıfBank, Türkiye’nin her büyüme adımına daha da güç katan, gelişime liderlik eden bir banka olarak, kendini “Türkiye’nin Yanındaki Güç” olarak konumlandırmaktadır. Kurumun, KOBİ’nin, esnafın, çiftçinin, gencin, girişimcinin, emeklinin, ailenin, bireyin, beyaz yakalının, yani toplumun tüm kesimlerinin, tüm Türkiye’nin “Yanındaki Güç” olarak, sosyal sorumluluk bilincini de bu slogan doğrultusunda devam ettirmektedir. Uzun yıllardır benimsediği sosyal sorumluluk stratejisine uygun iletişim ve sponsorluk projelerini sürdüren VakıfBank, yurt çapında eğitim, spor, kültür-sanat ve finans alanındaki projeler ve etkinliklerin destekçisi olmaya devam etmektedir.

Kurumumuz, kültür-sanat faaliyetlerini İstanbul ve Ankara’daki Genel Müdürlük fuaye alanlarında sanatçı ve sanatseverlere ev sahipliği yaparak desteklemeye devam ederken, banka personelinden oluşan Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği korolarının verdiği konserlerle kültür-sanat hayatına katkı sağlamayı sürdürmüştür.

Voleybola desteğini 32 yıldır kesintisiz sürdüren VakıfBank, elde edilmesi güç başarılara imza atan VakıfBank Spor Kulübü’ne yatırımını devam ettirmektedir. Bayan voleybol takımımız başarılı tarihinde; 2 Dünya Şampiyonluğu, 4 Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu, 1 Avrupa Top Teams Kupası, 1 Avrupa Challenge Kupası, 10 Türkiye Ligi, 6 Türkiye Kupası ve 3 Türkiye Süper Kupa Şampiyonluklarını kazanmıştır. 2013 yılında elde edilmesi güç bir başarıyla, oynadığı resmi 73 maçı art arda kazanarak müzesine 5 kupa kazandırmış ve bu seri ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiştir.

VakıfBank, Türk sporuna verdiği desteği taçlandırmak üzere temeli 2015 yılında atılan ve dünyanın en iyi spor komplekslerinden biri olan VakıfBank Spor Sarayı’nı, 2016 yılı Kasım ayında geleceğin şampiyonlarının yetişmesine imkan sağlaması için Türk sporuna armağan etmiştir. İstanbul Üsküdar’da bulunan spor kompleksi aynı zamanda her gün yüzlerce kişiye spor yapma imkanı sağlamaktadır.

VakıfBank, finans alanlarına ek olarak, eğitimin, sporun, kültür-sanatın da yanındaki gücü olmaya her zaman devam edecektir.