Piyasalar Anında Cebinizde!

TradeOnline Mobil uygulaması IOS ve Android işletim sistemli tüm telefon sahibi yatırımcıların kullanabileceği, müşterilerimizin hisse senedi, VİOP ve varant alım-satım işlemlerini yapabildiği, Borsa İstanbul, yurtdışı borsa endeksleri, serbest piyasa verilerini ücretsiz olarak takip edilebildiği VakıfBank mobil uygulamasıdır.*

Hisse senedi hesabı aç, Karma Düzey 1 ve endeks verilerini ücretsiz izle!

TradeOnline Mobil uygulamamızı indirdikten sonra VakıfBank İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık veya şubelerimiz aracılığıyla hisse senedi işlemlerine tanımlı yatırım hesabı açan müşterilerimiz TradeOnline Mobil uygulamamıza TradeOnline kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yaparak Karma Düzey 1 ve endeks verilerini (Pay Düzey 1 +VİOP Düzey 1+Tüm endeksler) ücretsiz olarak izleyebilir.*

TradeOnline kullanıcı adı ve şifrenizi VakıfBank İnternet ve Mobil Bankacılığı kullanarak belirleyebilirsiniz.

Aynı anda tüm BIST verilerinin derinlikli takibi için VakıfBank İnternet Bankacılığı veya Mobil Bankacılık uygulaması kullanarak lisans satın alabilir ve komisyon tutarınıza göre ücretsiz veri izleme fırsatlarını da yakalayabilirsiniz.

*VakıfBank dilediği zaman ücretsiz veri yayınının içeriğini değiştirme veya tamamen uygulamadan kaldırma hakkına sahiptir.

TradeOnline Mobil ile yapabilecekleriniz

1-Sayfam

"Sayfam" bölümünde kişiye özel sayfalar oluşturabilir, istediğiniz hisse senetlerine, endekslere ve diğer menkul kıymetlere ait verileri takip edebilirsiniz. Belirlemiş olduğunuz kullanıcı adı ve şifre ile müşteri giriş ekranından giriş yaparak Karma Düzey 1 ve endeks verilerini ücretsiz ve anlık olarak görüntüleyebilirsiniz.

Sembol ekleme nasıl yapılır?

 simgesine tıklamanız yeterli olacaktır. Karşınıza çıkan "Düzenle" ekranından simgesine tıkladığınızda ise karşınıza piyasaların tamamı çıkacaktır. Buradan istediğiniz sembolü seçebilir veya boşluk kısmına istediğiniz kodu yazarak "Sayfam" penceresine sembol ekleyebilirsiniz.

Sembol silme nasıl yapılır?

 simgesine tıkladığınızda "Sayfam" penceresinde yer alan semboller listelenmiş şekilde karşınıza çıkacaktır. Silmek istediğiniz sembolün yanındaki  tuşuna basarak silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Veri lisans satın alma nasıl yapılır?

VakıfBank İnternet Bankacılığı veya Mobil Bankacılık üzerinden satın alacağınız mobil uygulama lisanslarıyla pay piyasası, VİOP verilerini derinlikli olarak takip edebilirsiniz. İşlem hacminize göre derinlikli verileri ücretsiz izleme fırsatı yakalayabilirsiniz.

VakıfBank İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık üzerinden;
Hisse Senetlerim>TradeOnline>Lisans Tanımla ve İptal menüsünden mobil veri lisansı satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca simgesine tıklayarak;


 • Lisans bölümünden satın almış olduğunuz veri paketini görüntüleyebilir,
 • Lisans Satın Al bölümünden veri paketleri hakkında detaylı bilgi alabilir,
 • Alarmlar bölümünden mevcut alarmları görüntüleyebilirsiniz.

Uygulamaya güvenli giriş yapıldığında Lisans Bilgisi ekranında tüm müşterilerimize Karma Düzey 1 Lisansı ve endeks verileri ücretsiz ve anlık olarak sunulmaktadır.

2-Piyasalar

Piyasalar sekmesinde BIST endeks veya fiyat bilgilerine veri paketiniz kapsamında anlık olarak ulaşabilirsiniz. 

Seçtiğiniz pay fiyatının üzerinden simgesine basarak hızlı alım satım ekranına erişebilir ve alarm simgesi ile istediğiniz koşulda uyarı iletimini ayarlayabilirsiniz.

3 - Haberler

Farklı haber merkezlerinden gelen haberleri okuyabilir, piyasalardaki son gelişmelere hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

4-E-Takvim

Yurtdışı ile yurtiçi piyasalarda açıklanmış veya açıklanacak bütün ekonomik verilere ulaşabilir, yatırımlarınızı bu verilere göre şekillendirebilirsiniz.

5-Portföyüm ve Hesap Özeti Görüntüleme

 

Hisse ve VİOP portföyünüzü görüntüleyebilir, hesap özetinizi takip edebilirsiniz.

6-Hisse/VİOP Al-Sat

 

Seçtiğiniz pay veya VİOP sözleşme fiyatının üzerinden  simgesine basarak hızlı alım satım ekranına erişebilir ya da  simgesine tıklayarak Alış/Satış menüsünden işlem yapacağınız pay veya VİOP sözleşmesine ulaşabilirsiniz. Al/Sat ekranlarında hisse senedi ve VİOP sözleşmesi son fiyatlarını ve alış satış fiyatlarını görüntüleyebilirsiniz.

7-Detay Ekranı

Sayfam ekranında bulunan pay senedi, endeks veya VİOP sözleşmesi üzerine tıkladığınızda grafiksel gösterim, son fiyat, alış satış fiyatları, derinlik, hacim bilgileri, kademe analizi, takas analizi, aracı kurum dağılımı, yüzdesel fark gibi verileri görüntüleyebilirsiniz.

8-Takas Analizi

 

Sayfam ekranında yer alan pay senedine tıkladığınızda açılan Analiz bölümünden Takas Analizi sekmesine girerek günlük Takas Analizi yapabilirsiniz.

9-Aracı Kurum Dağılımı

 

Sayfam ekranında yer alan pay senedine veya VİOP sözleşmesine tıkladığınızda açılan Analiz bölümünden Aracı Kurum Dağılımı sekmesine girerek, ilgili senedin hangi aracı kurumun tarafından alınıp satıldığını veri paketiniz kapsamında anlık ve gün sonu olarak izleyebilirsiniz.

10-Kademe Analizi

 

Sayfam ekranındaki pay senedine veya VİOP sözleşmesine tıkladığınızda açılan Analiz bölümünden Kademe Analizi sekmesine girerek, fiyat kademelerini veri paketiniz kapsamında anlık veya gecikmeli olarak izleyebilirsiniz.

11-Alarm Kur

Seçtiğiniz pay senedi ve VİOP sözleşmesi üzerinden simgesine basarak hızlı alım satım ekranına erişebilir ve alarm simgesi ile istediğiniz koşulda uyarı iletimini ayarlayabilirsiniz. Alarm kurabilmek için en az Pay Düzey 1 lisansı gerekmektedir. Tüm müşterilerimiz Karma Düzey 1  Lisansı kapsamında ücretsiz alarm kurabilirler. Alarm özelliğinin çalışabilmesi için telefonunuzun ayarlar menüsünden ilgili uygulamaya ilişkin bildirimlere izin vermeniz gerekmektedir.

12-Teknik Analiz

 

Seçmiş olduğunuz sembol için grafik ekranı açıkken telefonu yatay konuma getirdiğinizde teknik analiz grafiğini görüntüleyebilirsiniz.

 simgesine tıklayarak aynı anda birden fazla sembol grafiğini tek grafik üzerinde görebilirsiniz. simgesine tıklayarak destek direnç çizgileri çizebilir ve fibonacci seviyelerini grafiğe ekleyebilirsiniz. Grafiğin altında bulunan yön tuşlarıyla grafiğin üstüne yada altına RSI, Bollinger, STOCH, Volume gibi teknik analiz göstergelerini ekleyebilirsiniz.   Grafik türünü bar, mum, çizgi olarak değiştirebilir ve simgesine tıklayarak seçeceğiniz iki tarih arasındaki grafiği ekrana getirebilirsiniz.

13-Günlük İşlemler

 

Yapmış olduğunuz hisse senedi ve VİOP işlemlerinizi simgesine tıklayarak günlük işlemler menüsünden kolayca kontrol edebilir, işlemlerinizi anında takip edebilirsiniz. Ayrıca hisse senedi piyasasına iletilmek üzere sisteme girmiş olduğunuz ve gerçekleşmemiş olan ana emrinize Zincir emir bağlayabilirsiniz.

14-Müşteri Girişi

Kullanıcı Adı ve Şifrenizi

VakıfBank İnternet Bankacılığı'ndan;


 • Hisse Senetlerim
 • TradeOnline
 • TradeOnline Kullanıcı Adı/Şifre Belirleme
 

VakıfBank Mobil Bankacılık uygulamasından;


 • Yatırım
 • Hisse Senedi
 • TradeOnline Kullanıcı Adı/Şifre Belirleme

  menülerine girerek oluşturabilirsiniz.

TradeOnline Mobil uygulamasını nasıl çalıştırabilirsiniz?

1. Android için uygulama
Google play uygulamasını ziyaret ederek "TradeOnline" ı aratmanız halinde uygulamamızı indirebilirsiniz.

2. iPhone için uygulama
App Store uygulamasını ziyaret ederek “TradeOnline” ı aratmanız halinde uygulamamızı indirebilirsiniz.

TradeOnline Mobil uygulama için minimum sistem gereksinimleri:

Yazılımsal

 • • Android İşletim Sistemi: 4.1 ve üzeri
 • • IOS İşletim Sistemi: IOS 11 ve üzeri

Donanımsal

 • İnternet bağlantı hızı: Minimum Edge