Ücretsiz BİST Veri Paketleri

VakıfBank İnternet Bankacılığı, VakıfBank Mobil veya şubelerimiz aracılığıyla hisse senedi işlemlerine tanımlı yatırım hesabı açan müşterilerimiz TradeOnline Mobil ile TradeOnline Platformuna  TradeOnline kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yaparak Karma Düzey 1 (Pay Düzey 1 ve VİOP Düzey 1) ve Endeks verilerini ücretsiz olarak izleyebilir.*

TradeOnline kullanıcı adı ve şifrenizi VakıfBank İnternet ve Mobil Bankacılığı kullanarak belirleyebilirsiniz.

Aynı anda tüm BIST verilerinin derinlikli takibi için VakıfBank İnternet Bankacılığı'nı veya Mobil bankacılık uygulamamızı kullanarak lisans satın alabilir ve komisyon tutarınıza göre ücretsiz veri izleme fırsatlarını da yakalayabilirsiniz.

TradeOnline Platformunda ya da TradeOnline Mobil uygulamasında anlık ve derinlikli BIST piyasa verilerini ücretsiz takip edebilirsiniz. Ay boyunca yapılan hisse senedi alım satım işlemleri için ödenmiş olan komisyon tutarına göre mevcut ve ilgili uygulamaya ait abonelikler otomatik olarak yenilenecektir. Ücretsiz veri paketlerini izleyebilmek için aşağıdaki koşulların sağlanmış olması gerekmektedir.

*VakıfBank dilediği zaman ücretsiz veri yayınının içeriğini değiştirme veya tamamen uygulamadan kaldırma hakkına sahiptir.

1 - TradeOnline Uygulamalarında Mevcut Bir Veri Paketi Aboneliği Bulunmalı

Öncelikle TradeOnline Platformunda işlem yapılıyorsa internet uygulaması için, TradeOnline Mobil’de işlem yapılıyorsa mobil uygulaması için satın alınmış bir veri paketi aboneliği bulunmalıdır. Sadece devam eden paket abonelikleri ücretsiz abonelik kapsamında değerlendirilecektir. Bu nedenle öncelikle ücretsiz olarak yenilenecek veri paketi bir önceki ay satın alınmış olmalıdır. Yukarıdaki örnek TradeOnline uygulamaları bazından değerlendirilecek olup hangi uygulama için paket üyeliği söz konuysa o uygulama için veri lisansı otomatik olarak yenilenecektir.

Veri paketinin satın alınmasının ardından koşullar sağlandığı sürece tekrar satın almaya gerek kalmadan veri paketleri ücretsiz olarak yenilenebilecektir. 

Örneğin; paket aboneliği satın almış ve BİST Pay Düzey 1+ veri paketini izleyen müşterilerimiz koşulları sağladığı durumlarda sadece daha önce satın almış olduğu Düzey 1+ veri paketini ücretsiz izlemek üzere değerlendirilecektir. Veri paketi satın alınmadığı sürece komisyon tutarı yeterli olsa dahi veri lisansı otomatik olarak tanımlanmayacak veri paketlerinin ücretsiz izlenmesi mümkün olmayacaktır. Yukarıdaki örnek TradeOnline uygulamaları bazında değerlendirilecek olup hangi uygulama için paket üyeliği söz konuysa o uygulama için veri lisansı otomatik olarak yenilenecektir.

2- Belirlenen Komisyon Tutarlarına Ulaşılmış Olmalı

Ücretsiz abonelik için kolay ulaşılabilir komisyon tutarları belirlenmiştir. Eğer ay içinde aşağıdaki komisyon tutarlarına ulaşılırsa mevcut aboneliğe bakılarak gelecek ay abonelik ücretsiz olarak yenilenecektir. (TradeOnline Platformu ile TradeOnline Mobil uygulaması kendi içerisinde ayrı ayrı değerlendirilecektir.)

Abone Olunan Veri Paketi Aboneliğin Ücretsiz Devamı İçin Gerekli Olan Komisyon Tutarı*
Karma Düzey 1 (mobil ve web için paket ücretsiz olarak verilmektedir.)
Pay Düzey 1 100 TL (mobil ve web için paket ücretsiz olarak verilmektedir.)
Pay Düzey 1+ 400 TL
Pay Düzey 2 800 TL
VİOP Düzey 1 100 TL (mobil ve web için paket ücretsiz olarak verilmektedir.)
VİOP Düzey 1+ 400 TL
VİOP Düzey 2 800 TL
Borçlanma Araçları Düzey 1+ 400 TL
Pay Piyasası Eş Anlı İşlem Bilgileri 100 TL
Pay Piyasası Gün Sonu İşlem Bilgileri 100 TL
VİOP İşlem Tarafı Gün Sonu Verileri 100TL

*VakıfBank dilediği zaman ilgili tutarları değiştirme veya tamamen uygulamadan kaldırma hakkına sahiptir.


Örneğin; ay boyunca ödenen komisyon tutarı 400 TL’ye ulaştıysa ve Düzey 1+ paketlerinden birine abonelik bulunuyorsa bir sonraki ay Düzey 1+ paketi ücretsiz olarak izlenebilecektir. 

Ücretsiz abonelik için aylık komisyon geliri hesaplanırken ayın son iki günü yapılan işlemlerin komisyon tutarı dikkate alınmayacak olup, ayın son iki gününde yapılan işlemlerin komisyonu bir sonraki ay dikkate alınacaktır. 

Birden fazla pakete abonelik yapılmış ise ve yeterli komisyon tutarına ulaşılırsa öncelikle en yüksek tutarlı paket aboneliği ücretsiz olarak yenilenecektir. Aynı tutarlı paketlerde zaman sıralamasına göre ilk abonelik öncelikle ücretsiz olarak yenilenecektir. Aynı zamanda yapılmış aynı tutarlı paket aboneliklerinde ise yenilenme sırası Pay(hisse senedi), VİOP ve Borçlanma Araçları şeklinde olacaktır.