Genel Müdür Yardımcıları

Metin Recep Zafer

Operasyonel İşlemler

Bankacılık kariyerine 1992 yılında başlamış, çeşitli bankaların Şube, Genel Müdürlük, Teftiş Kurulu organizasyonları içerisinde Uzman Yardımcısı, Müfettiş ve Bölüm Müdürü unvanlarıyla görev yapmıştır. 13.06.2006 tarihinde VakıfBank’a Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Metin Recep Zafer, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümü mezunudur. Aynı üniversitede yüksek lisans ve doktorasını yapmış olup İngilizce bilmektedir.

Hasan Ecesoy

Hazine Yönetimi ve Uluslararası Bankacılık

1993 yılı Ekim ayında Ziraat Bankası’nda bankacılığa adım atan Hasan Ecesoy, çeşitli bankalarda görev aldıktan sonra Mayıs 2010’da VakıfBank’a Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunudur. İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde yüksek lisans, Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü’nde doktora yapan Hasan Ecesoy, İngilizce bilmektedir.

Muhammet Lütfü Çelebi

Perakende Bankacılık

1992 yılında İstanbul Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olan Muhammet Lütfü Çelebi, kariyerine 1995 yılında VakıfBank’ta Müfettiş Yardımcısı unvanıyla başlamıştır. 1998-2001 yılları arasında Müfettiş olarak görev yaptıktan sonra çeşitli şube/birimlerde Müdür Yardımcısı ve Müdür olarak görev yapmıştır. 2011-2013 yılları arasında ise Bireysel Bankacılık Başkanlığı’nda Başkan unvanıyla görevini yürütmüştür. 04.10.2013 tarihinde Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Muhammet Lütfü Çelebi İngilizce bilmektedir.

Mehmet Emin Karaağaç

Hukuk ve Risk Tasfiye

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Mehmet Emin Karaağaç kariyerine 1989 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş.’de Avukat unvanıyla başlamıştır. 02.01.2012 tarihine kadar Türkiye İş Bankası A.Ş.’nin çeşitli birimlerinde Hukuk Müşaviri Yardımcılığı ve Hukuk Müşavirliği görevini yürütmüştür. 03.01.2012 tarihinden itibaren VakıfBank Baş Hukuk Danışmanlığı’nda Baş Hukuk Danışmanı olarak çalışmaya başlamış, 25.10.2013 tarihinde Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

Yakup Şimşek

Kurumsal ve Ticari Pazarlama

1970 Diyarbakır Kulp doğumlu Yakup Şimşek, 1992 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun olmuştur. Bankacılık kariyerine 1996 yılında T. Vakıflar Bankası T.A.O.'da Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Şimşek sırasıyla İstanbul Bölge Ticari Krediler Müdürlüğü, Genel Müdürlük Ticari Krediler Müdürlüğü, Teftiş Kurulu Başkanlığı, Doğu Anadolu Bölge Müdürlüğü, Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürlüğü ve Nakit Yönetimi İşlemleri Başkanlığı görevlerini üstlenmiştir. 2006-2008 yılları arasında Vakıf Leasing Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği ile Vakıf Faktoring ve Kredi Kayıt Bürosu Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Şimşek, Mart 2015-Ağustos 2016 tarihleri arasında da Vakıf Portföy Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenmiştir. 25.08.2016 tarihi itibarıyla Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Yakup Şimşek, evli ve iki çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.

Hüseyin Uğur Bilgin

İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan H. Uğur Bilgin, 1986 yılında katıldığı VakıfBank’ta çeşitli şubelerde Müdür olarak görev yaptı. Sonrasında Basın ve Halka İlişkiler Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu İşlemleri Başkanlığı görevlerini yürüten Bilgin, Banka’nın değişik İştiraklerinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Halen Taksim Otelcilik A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olan Bilgin, 2013 yılında İnsan Kaynakları Başkanlığı’na 1 Ağustos 2017 tarihinde de Genel Müdür Yardımcılığı’na atandı. H. Uğur Bilgin, evli ve iki çocuk babasıdır.

Şeyh Mehmet Boz

Kredi Politikaları

Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunu olan ve aynı bölümde Yüksek Lisans eğitimini tamamlayan Şeyh Mehmet Boz, bankacılık kariyerine 1995 yılında VakıfBank’ta Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. İstanbul ve Adapazarı şubelerinde Müdür Yardımcısı ve Müdür olarak altı yıl görev yaptıktan sonra sırasıyla Genel Muhasebe ve Mali İşler Başkanlığı, Emekli ve Sağlık Yardım Başkanlığı, KOBİ Bankacılığı Başkanlığı ile Bireysel ve KOBİ Kredileri Başkanlığı’nda Başkan olarak görev yaptı. 2015 yılında İstanbul Birinci Bölge Müdürlüğü’ne getirilen Boz, 1 Ağustos 2017’de Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Evli ve iki çocuk babası olan Boz, İngilizce bilmektedir.

İlker Yeşil

Ödeme Sistemleri ve Dijital Bankacılık

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan İlker Yeşil, VakıfBank’ta Müfettiş Yardımcısı olarak başladığı bankacılık kariyerinde çeşitli şubelerde Müdür olarak görev yaptı. 2010 yılında Akdeniz Bölge Müdürü, 2017 yılında ise Çukurova Bölge Müdürü olarak görevlendirilen Yeşil, 1 Ağustos 2017 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. Evli ve bir çocuk babası olan Yeşil, İngilizce bilmektedir.

Şuayyip İlbilgi

Finansal Yönetim, Strateji ve Bağlı Ortaklıklar

Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunu olan Şuayyip İlbilgi, 1996 yılında Uzman Yardımcısı olarak VakıfBank’ta göreve başladı. Çeşitli birimlerde Müdür olarak görev yaptıktan sonra 2010 yılında Hazine Başkanı olarak atandı. 1 Ağustos 2017 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığına getirilen Şuayyip İlbilgi, evli ve iki çocuk babasıdır, İngilizce bilmektedir.

Ersin Özoğuz

Kredi Tahsis Yönetimi

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü mezunu olan Ersin Özoğuz, iş hayatına 1993 yılında T.C. Maliye Bakanlığı İzmir Defterdarlığı’nda başlamış olup, bankacılık kariyerine ise VakıfBank’ta 1996 yılında Müfettiş Yardımcısı olarak adım atmış, 1999 yılında Müfettişliğe terfi etmiştir. Sonrasında çeşitli şube ve bölgelerde Müdür olarak görev yaptıktan sonra 2009 yılından itibaren sırasıyla Marmara Bölge Müdürlüğü, Ticari Bankacılık Başkanlığı, Nakit Yönetimi İşlemleri Başkanlığı ve Teftiş Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 1 Ağustos 2017 tarihinde Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Ersin Özoğuz, evli ve bir çocuk babasıdır, İngilizce bilmektedir.

Abdi Serdar Üstünsalih

Bilgi Teknolojileri

Karadeniz Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü’nden lisans; Gazi Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Selçuk Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümlerinden yüksek lisans derecesi ile mezun olan Abdi Serdar Üstünsalih, 1991 yılında Programcı olarak VakıfBank’ta iş hayatına başlamıştır. Aynı Bankada çeşitli şube ve birimlerde müdürlük yaptıktan sonra EBİS, Bireysel Bankacılık, Bankacılık Operasyonları, Temel Bankacılık Uygulama Geliştirme birimlerinde başkanlık görevini yürütmüştür. Halen Güneş Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Vakıf Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, VakıfBank Personeli Özel Sosyal Güvenlik Hizmetleri Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği ve Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Memur ve Hizmetlileri Emekli ve Sağlık Yardım Sandığı Vakfı Denetçiliği görevlerini sürdüren Üstünsalih, 5 Temmuz 2018 tarihinde Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Evli ve iki çocuk babası olan Abdi Serdar Üstünsalih, birçok vakıf ve dernekte de görev yapmıştır.

Mikail Hıdır

Kredi Risk İzleme

1979 yılında Kepsut/Balıkesir’de doğan Mikail HIDIR, 2000 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş ve bir süre avukatlık yapmıştır. 2003 yılında VakıfBank’ta Müfettiş Yardımcısı olarak bankacılık kariyerine başlamış, Müfettişlik görevinin ardından sırasıyla Takip Ekipleri Müdürlüğü, Uyum Müdürlüğü, Kredi İzleme ve Takip Başkanlığı ve İç Kontrol Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca Güneş Sigorta A.Ş.’nde Genel Müdür Yardımcılığı ve VakifBank International AG Viyana’da Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. 13 Aralık 2018 tarihinde Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Mikail HIDIR, İngilizce bilmektedir.