VakıfBank Ek Hesap

Ek Hesap ile hesabınızda paranız her zaman hazır!

Ek Hesap ile vadesiz mevduat hesabınızda yeterli miktarda paranız olmasa bile, limitiniz dahilinde birçok bankacılık hizmetinden yararlanabilirsiniz.


VakıfBank Ek Hesaba Nasıl Başvurabilirim?

Size en yakın Şubemizden de Ek Hesaba başvurabileceğiniz gibi hafta sonları ve resmi tatiller de dahil olmak üzere saat sınırlaması olmaksızın İnternet Bankacılığı, SMS ve ATM kanalından Ek Hesaba başvurabilirsiniz.


İnternet Bankacılığı Aracılığıyla Ek Hesaba Başvurmak için;

İnternet Bankacılığı’na giriş yapıp İnternet Bankacılığı ekranının sol tarafında yer alan menüde bulunan “Başvurular”, “Ek Hesap Başvurusu” bölümünde bulunan ilgili alanları doldurmanız yeterli.


VakıfBank İnternet Bankacılığı müşterisi olmak için lütfen tıklayınız.

Sms ile Ek Hesaba Başvurmak için;

Ek Hesap limitinizin attırılması için EKH boşluk TC Kimlik No. boşluk Talep edilen EKH Limitini 5724’e kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Örnek Sms İçeriği:
EKH 12345678901 2000

5724’e gönderilen kısa mesajlar tüm operatörlerin kendi tarifeleri üzerinden 1 kısa mesaj olarak ücretlendirilecektir.


ATM Aracılığı ile Ek Hesaba Başvurmak için;

ATM’den kartınızla giriş yapıp ana menüden “Diğer İşlemler”, “Başvuru”, “Ek Hesap (EKH) Talebi” bölümünden başvurabilirsiniz.

 

VakıfBank Ek Hesaba İlişkin Diğer Koşullar

Müşterilerimizin İnternet Bankacılığı üzerinden kullanmış oldukları Ek Hesap başvuru talebine ilişkin sözleşme ve eklerini başvuru esnasında belirttikleri e-posta adresine gönderilecek ayrıca basılı olarak sözleşme talep eden müşterilerimiz kendilerine en yakın VakıfBank Şubesine giderek sözleşmelerini ücretsiz talep edebileceklerdir.Kredinin Özellikleri

Hesabınızda para olmasa bile,

  • Ek Hesap limitiniz dahilinde para çekebilirsiniz.

  • EFT, havale, fatura ödemesi gibi her türlü bankacılık işleminizi yapabilirsiniz.

  • Hesabınıza düzenli ödeme talimatı vererek elektrik, su, telefon, vb. otomatik fatura ödemelerinizi ve taksit, kira gibi düzenli ödemelerinizi zamanında yapabilirsiniz.

Bilmeniz Gerekenler

Kredinin işleyişi:

  • Hesabınız eksi bakiyedeyken Ek Hesabın bağlı olduğu hesabınıza herhangi bir para girişi olduğunda hesap, otomatik olarak krediyi kapatır.

  • Kullandığınız Ek Hesaba, sadece kullandığınız gün kadar faiz işler ve yalnızca işleyen faizi ödeyerek anapara ödenmeden, kredinizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

  • Anaparayı, istediğiniz zaman kapatabilirsiniz.


Başvuru için aşağıdaki belgeler gereklidir;


  • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesinin aslı ve fotokopisi,
  • Gelir belgeleri için tıklayınız.

Sizin İçin Seçtiklerimiz