VakıfBank Taksitli Ek Hesap

Ek Hesap limitinizi taksitli olarak da kullanmak ister misiniz?

Bankamızca hesabınıza tanımlanan Ek Hesap limitinizi 12 aya kadar eşit taksitli olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca Ek Hesap limitinizden yapılmış olan alışveriş harcamalarını veya nakit çekimleri 12 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Üstelik Taksitli Ek Hesap limitinizi kullandığınızda herhangi bir dosya masrafı, tahsis ücreti,
komisyon vb. ödemezsiniz.


Taksitli Ek Hesap hangi kanallardan kullanılır?

İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık, Şube, Çağrı Merkezi, ATM kanalından veya POS’tan Ek Hesap limiti kullanılarak yapılan harcama sonrası cep telefonuna gelen SMS’i yanıtlayarak anında Taksitli Ek Hesap kullanmaya başlayabilirsiniz.


SIKÇA SORULAN SORULAR

Ek Hesap limitimi kullanarak POS’tan yapmış olduğum tek çekim alışveriş tutarını nasıl taksitlendirebilirim?

Pos harcaması işlemlerinden sonra oluşan Ek Hesap bakiyesini, cep telefonunuza gelen bildirimi tıklayarak veya SMS ile gelen teklife yanıt vererek Bankaca uygun görülen vadeye kadar hızlı ve kolay bir şekilde taksitlendirebilirsiniz.

Örneğin; VakıfBank Bankomat Kartınızla POS’tan 500,00-TL (kredi limitinizden) tutarında harcama yapıldığında cep telefonuna bildirim/SMS gelmektedir. Bu bildirime/SMS’e olumlu yanıt verilmesi durumunda tutar taksitlendirilmiş olacaktır.

SMS ile taksitlendirme işlemi yapamadım, işlemi daha sonra nasıl taksitlendirebilirim?

İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık, ATM kanalından, 0850 222 0 724 numaralı Çağrı Merkezimizden veya Şubelerimizden Taksitli Ek Hesaba başvurabilir ve anında kullanmaya başlayabilirsiniz.

Herhangi bir bankacılık işleminde kullanmış olduğum EKH limitimi nasıl taksitlendirebilirim?

Mobil Bankacılık, İnternet Bankacılığı “Başvurular-Taksitli Ek Hesap (EKH) Başvurusu” menüsünden veya tüm VakıfBank ATM’lerinden “Taksitli Ek Hesap (EKH) Kullanma” menüsünden, tutar aralığına dilediğiniz tutarı yazıp, vadeyi seçerek Taksitli Ek Hesap kullanabilirsiniz. Ayrıca 0850 222 07 24 no’lu VakıfBank Çağrı Merkezini de arayarak taksitlendirme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Böylelikle tek çekim Ek Hesap limitinizden yaptığınız harcama kapanır ve istediğiniz vadede taksitlendirilmiş olur.

Ek Hesap limitinizden yapmış olduğunuz harcama tutarınızın bir kısmını, tamamını veya harcama tutarından daha fazlasını da taksitlendirebilirsiniz.

Ek Hesap limitiniz yetersiz ise;

Aralarında birer boşluk bırakarak EKH, TC Kimlik numarası ve talep edilen yeni limiti yazıp 5724’e kısa mesaj göndererek veya internet ve mobil bankacılık kanalından artırabilirsiniz.

5724’e gönderilen kısa mesajlar tüm operatörlerin kendi tarifeleri üzerinden 1 kısa mesaj olarak ücretlendirilecektir.

Taksitli Ek Hesap nasıl geri ödenir?

Taksitli Ek Hesabın taksit ödeme günü her ayın 15’inde olacaktır. İstediğiniz vadede kullandığınız Taksitli Ek Hesap taksit tutarınız, ödeme günü Vadesiz TL hesabınızda bakiye bulunması halinde Vadesiz TL hesabınızdan, Vadesiz TL hesabınızda bakiye bulunmaması halinde havuz hesap bakiyenizden, Vadesiz TL ve havuz hesabı bakiyenizin yetersiz olduğu durumlarda da Ek Hesap limitinizden tahsil edilecektir.

Sizin İçin Seçtiklerimiz