VakıfBank’tan ARI Hesabı

Tüm Kampanyalar
Hemen Hesap Aç

ARI Hesabı ile birikimleriniz gecelik faiz oranıyla değerlenirken ihtiyacınız olduğu anda vade kaybı yaşamadan para yatırma, para çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilir, İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık kanallarından gerçekleştireceğiniz EFT/havale işlemlerinizi de ücret ödemeden yapabilirsiniz.

Üstelik cazip tanışma faizi* oranlarıyla…

ARI Hesabı'nın Özellikleri:

 • ARI Hesabı, gecelik vadeli mevduat hesabı özelliklerine sahip olan ve sadece TL olarak açılabilen bir yatırım aracıdır.
 • ARI Hesabı VakıfBank Şubeleri, VakıfBank Çağrı Merkezi, VakıfBank İnternet Bankacılığı ile Mobil Bankacılık kanallarından açılabilmektedir. Vakıfbank Şubelerinden saat 09:00 ile 17:00 arasında açılan hesapların vade başı aynı gün, saat 17:00 den sonra açılan hesapların vade başı ise bir sonraki iş günü olacaktır. Diğer kanallardan iş günlerinde saat 17:00’ ye kadar açılan hesapların vade başı aynı gün, saat 17:00’ den sonra açılan hesapların vade başı ise bir sonraki iş günü olacaktır. Hafta sonu veya resmi tatil günlerinde saat kısıtı olmaksızın açılan hesapların vade başı ise bir sonraki iş günü olacaktır.
 • VakıfBank Şubelerinden, resmi tatil günleri ve hafta sonu hariç olmak üzere, 09.00 ile 17.00 saatleri arasında hesaba dilenen sıklıkta para yatırılıp, hesaptan dilendiği sıklıkta para çekilebilir. Yarım gün tatil uygulaması olan günlerde para yatırma ve para çekiliş işlemleri 09.00 ile 12.00 saatleri arasında yapılabilmektedir.
 • Para yatırma ve para çekme işlemleri VakıfBank Şubelerinin yanı sıra VakıfBank İnternet Bankacılığı ile Mobil Bankacılık uygulaması üzerinden ya da Çağrı Merkezi aracılığı ile yapılabilir. Bu kanallardan yapılacak para yatırma işlemleri resmi tatil günleri ve hafta sonu tatil günleri  dâhil olmak üzere, 09.00 ile 17.00 saatleri arasında, para çekme işlemleri de resmi ve hafta sonu tatil günleri dâhil her gün 06.00 ile 23.00 saatleri arasında yapılabilecektir.
 • ARI Hesabı'na işletilecek faiz tutarı, uygulanacak faiz oranı ile hesabın gün sonu bakiyesi üzerinden bir gün için hesaplanır ve ertesi günün sabahında hesabın bakiyesine yansıtılır.
 • Minimum hesap açılış tutarı 1.000.-TL’dir.
 • Hesaptan EFT/havale işlemi yapılabilir.
 • ARI Hesabı üzerinden hesap işletim ücreti alınmamaktadır.**
 • VakıfBank İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık kanalından yapılacak EFT ve havale işlemleri ücretsiz olup şube ve çağrı merkezi kanallarından yapılacak EFT/havale işlemlerinden ücret alınacaktır. Banka EFT/havale işlem ücretleri ile ilgili değişiklik yapma hakkını saklı tutar. EFT/havale işlem ücretinde herhangi bir değişiklik yapıldığında, işlem anında masraf bilgisi işlem yapılmadan önce ekranda gösterilecektir. 
 • Bir müşterinin aynı anda en fazla 1 adet açık ARI Hesabı olabilir.
 • Hesaptan ileri tarihli EFT/havale talimatı verilemez.
 • Ortak hesap açılamaz.

*Tanışma faizinin süresi 100 gündür ve hesap açıldığı anda geçerlilik süresi başlar. 100 günün sonunda tanışma faizi sona erer ve Banka tarafından günlük olarak yayınlanacak temdit faizi ile değiştirilir. Tanışma faizinden sadece ilk defa ARI Hesabı açtıran müşteriler hesap açılışında olmak üzere sadece bir kere yararlanılabilir. Tanışma faizi ile temdit faizi 1.000.000 TL’ye kadar geçerlidir. Hesap bakiyesinin bu tutarın üzerinde olması durumunda aşan kısmına daha düşük faiz oranı uygulanacaktır. Belirtilen Tanışma Faiz Oranı, brüt faiz oranı olup vadeli mevduat hesapları için %15 stopaj (vergi kesintisi) uygulanmaktadır.

 ** Söz konusu avantaj Kobi müşterilerimizde geçerli değildir.