Yaklaşım

Vakıf Kültürü

VakıfBank, kuruluşundan bu yana vakıf kaynaklarını ülkemizin kalkınma gereksinimleri doğrultusunda seferber etme gayesiyle hareket etmiştir. Bu anlayıştan yola çıkarak yaptığı spor, eğitim ve kültür sanata yaptığı yatırımlarla Türkiye’nin sosyo-ekonomik kalkınmasında önemli rol sahibi olmuştur. 

Voleybola Destek

VakıfBank 30 yılı aşkın süredir ülkemizde sporun gelişimine ve kadın sporcuların desteklenmesine destek olmaktadır. Takım sporlarının çocuk ve gençlerin fiziksel gelişimi, sağlıklı ve aktif yaşam alışkanlıkları geliştirmesi ve ekip çalışmasını özümseyerek sosyalleşmesi gibi pek çok alanda katkı sağladığı bilinmektedir. VakıfBank bu anlayışla, Türkiye’nin en başarılı takım spor branşı olan voleybola yatırım yapmaktadır. 

Kadın voleybolunun profesyonel düzeyde gösterdiği başarılar, gençlere ilham vererek spora yönlendirmektedir. A Takımının başarıları sayesinde, genç sporcular yetişmektedir. VakıfBank genç sporcuların eğitim dahil masraflarını karşılayarak gelecek vadeden milli sporcular olarak yetiştirilmesine destek olmaktadır. B Takımı, Genç Takımı, Yıldız Takımı ve Küçük Takımlara verilen desteğin yanı sıra spora duyulan ilgiyi arttırmak amacıyla A Takımının maçlarına ev sahipliği yapan 2 bin seyirci kapasiteli VakıfBank Spor Sarayı 60 milyon TL üzerine yatırım yapılarak profesyonel kullanıma açılmıştır. 

Bankamızın ve ülkemizin gurur kaynağı VakıfBank Bayan Voleybol Takımının başarılarını incelemek için Kulüp sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Engelsiz Eğitim:

VakıfBank; engelli ve dezavantajlı çocukların eğitim haklarından faydalanmasını ve gelişmiş şartlarda, modern teknik ve araçlarla eğitim almasını sağlamak amacıyla Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) ile birlikte Manisa’da VakıfBank ZİÇEV Zihinsel Yetersiz Çocuklar Yatılı Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde proje gerçekleştirdi.

T.C. İstanbul Valiliği, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte temeli atılan VakıfBank Umut Çocukları İlköğretim Okulu ise 10 yıldır ihmal ve istismara uğramış̧, barınma yeri olmayan çocuklara sekiz yıllık temel eğitim verilmesini sağlıyor. Ücretsiz ve yatılı olarak hizmet veren okul, geçmiş̧ zorluklardan bağımsız olarak çocukların temel eğitim haklarını alabilmelerini ve topluma faydalı bireyler olarak yetiştirilmelerini sağlamayı amaçlıyor.

Kültür - Sanat

Bankamız, Vakıf kültüründen miras alınan değerlere bağlı kalarak kültür ve sanat faaliyetlerine desteğini sürdürmektedir. İstanbul ve Ankara’daki Genel Müdürlük binalarımızda düzenli olarak sergi ve konserlere ev sahipliği yapıyoruz.

VakıfBank Hatıra Ormanı

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) ile ortak girişim sonucunda oluşturulan VakıfBank Hatıra Ormanı yıl boyunca banka müşterinin kullandığı konut kredisi adedi ve VakıfBank çalışanı sayısı kadar fidan dikilerek genişletilmektedir.