Yaklaşım


VakıfBank, kuruluşundan bu yana vakıf kaynaklarını ülkemizin kalkınma gereksinimleri doğrultusunda seferber etme gayesiyle hareket etmiştir. Bu anlayıştan yola çıkarak yaptığı spor, eğitim ve kültür sanata yaptığı yatırımlarla Türkiye’nin sosyo-ekonomik kalkınmasında önemli rol sahibi olmuştur. 

Bizlere miras kalan köklü vakıf kültüründen esinlenerek toplumumuzun sosyo-ekonomik kalkınmasına destek sağlıyor, ülkemizin yanındaki güç olmaya devam ediyoruz. Halden Anlayan Banka ve paydaşların yanındaki güç olma anlayışımızla uyumlu olarak toplumun her kesimine fayda sağlayacak çalışmalar geliştiriyoruz. Toplumsal sorumluluk yatırımlarımızı, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne katkı sağlayacak alanlara odaklı şekilde kurguluyoruz.

VakıfBank olarak 2017 yılında da sosyal sorumluluk çerçevemiz doğrultusunda toplumsal sorumluluk alanında önemli çalışmalara imza atmaya, topluma dokunan çalışmalarla değer yaratmaya devam ettik.

Voleybola Destek

VakıfBank 30 yılı aşkın süredir ülkemizde sporun gelişimine ve kadın sporcuların desteklenmesine destek olmaktadır. Takım sporlarının çocuk ve gençlerin fiziksel gelişimi, sağlıklı ve aktif yaşam alışkanlıkları geliştirmesi ve ekip çalışmasını özümseyerek sosyalleşmesi gibi pek çok alanda katkı sağladığı bilinmektedir. VakıfBank bu anlayışla, Türkiye’nin en başarılı takım spor branşı olan voleybola yatırım yapmaktadır.

VakıfBank olarak Türkiye’nin spor alanında en uzun soluklu kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarından birini sürdürmekten gurur duyuyoruz. 32 yılı aşkın süredir dünya çapında örnek bir sponsorluk anlayışıyla desteklediğimiz VakıfBank Kadın Voleybol Takımı, Türkiye’de kadınların güçlenmesine ilham vermeye ve ülke genelinde gurur kaynağı olmaya devam ediyor.

VakıfBank Kadın Voleybol Takımı, 2017 yılını da Avrupa ve Dünya Şampiyonu tamamlayarak adını Türkiye spor tarihine geçti. Bu şampiyonluklarıyla Avrupa Şampiyonlar Ligi’ni üçüncü kez, Kulüpler Dünya Şampiyonasını ikinci kez namağlup şampiyon tamamlayan takımımız, “Türkiye’nin uluslararası alanda en başarılı takımı” unvanını perçinledi. Böylece, müzemizdeki uluslararası kupa sayısı yediye yükseldi. Takımımız, 2017 yılında ayrıca Türkiye Kupası (Kupa Voley) ve Türkiye Süper Kupası (Şampiyonlar Kupası) şampiyonluklarını kazanarak yılı dört kupayla tamamladı.

Spor okulları ve altyapımızdan yetiştirdiğimiz sporcular gerek A takımımızda gerekse milli takım forması altında başarılara imza atmaya ve bankamızı gururlandırmaya devam etmektedir. Önümüzdeki dönemde de VakıfBank markasıyla altyapı çalışmalarını farklı illere taşımaya, Türk voleybolunu her yaş grubunda sürdürülebilir bir modelle katkıda bulunmayı sürdüreceğiz.

Bankamızın ve ülkemizin gurur kaynağı VakıfBank Kadın Voleybol Takımının başarılarını incelemek için Kulüp sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Çevre-VakıfBank Hatıra Ormanı:

Çevreye karşı sorumluluk anlayışımız ve gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakmak hedefiyle Türkiye’nin orman kaynaklarına katkıda bulunuyoruz. Bu doğrultuda VakıfBank Hatıra Ormanı’mız, müşterilerimizin de katkısıyla gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Orman Bakanlığı’na ait arazilerde oluşturulan “VakıfBank Hatıra Ormanları”na yaptığımız fidan bağışları ile çevresel sürdürülebilirlik çalışmalarımızı destekliyoruz.

Ayrıca eğitim ve kültür-sanat alanlarında çalışmalar da gerçekleştiriyoruz. Çalışmalarımızın detaylarına Sürdürülebilirlik Raporlarımızdan erişebilirsiniz.