Yenilikler

ATM'den işlem açıklaması yazma

ATM’den hem işleminizi yapın, hem işlem açıklaması yazın!

VakıfBank ATM’lerinden yapacağınız para transferi işlemlerinize, açıklama yazabilirsiniz.

VakıfBank, hayatı kolaylaştıran hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. VakıfBank müşterilerimiz artık şubeye gitmeden, ATM’lerden yaptıkları para transferi işlemlerine açıklama yazabiliyor.


Bankamız ATM'lerinden yapılan kartlı işlemlerden “Döviz para transferi ve TL para transferi” işlemlerinde, istenildiği takdirde açıklama girişi yapılabilir.


a-Vadeli: ATM’den vadeli hesaba daha yüksek faiz

ATM’lerden açılan Vadeli Mevduat Hesabı

1 günden 750 güne kadar, günün her saati, şubeye gitmeden tüm ATM’lerimizden Vadeli Mevduat Hesabı açabilir, mevduatınıza daha fazla getiri sağlayabilir, yüksek faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. 


Vadeli hesabı açmak için tek yapmanız gereken, size en yakın ATM’mize gelip “Hesap işlemlerim" menüsünden "Vadeli hesap açma" alt menüsünü seçmek.


ATM’den açılan vadeli hesabın avantajları

  • Günün her saati, şubeye gitmeden, tüm ATM’lerimizden avantajlı mevduat faiz oranları ile vadeli hesap açabilirsiniz.

  • 1.000 TL, 1.000 USD, 1.000 USD karşılığı EURO ve üzeri miktarlarda, VakıfBank güncel faiz oranlarının  üzerinde bir oranla vadeli hesap açabilirsiniz.

  • Vadeli hesabınızın vadesini, 1 günden 750 güne kadar kendiniz belirleyebilir, esnek vade seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. 

  • Hesap açarken yapacağınız tercihe göre dilerseniz, vadeli hesabınızdan elde edeceğiniz faiziniz vade sonunda vadesiz hesabınıza aktarılır ya da vade sonunda elde edeceğiniz faiz ile beraber hesabınız temdit edilir. 

  • Vade sonunda yenilenen vadeli hesabınız, cari faiz oranları ile değil, yine o anki avantajlı faiz oranları ile bağlanır.

  • Vade sonunda hesabınızda en az 1 adet düzenli ödeme talimatı bulunması durumunda, temdit günü size özel faiz oranına ilave olarak ek bir faiz oranı uygulanır. 

  • Açıklanan faiz oranları, brüt faizdir. 

  • Vadeli Mevduat Hesabı ile hem şubeye gitmek zorunda kalmayın hem de mevduat hesabınıza, şubelerimiz kanalıyla açtıracağınız mevduat hesaplarından daha yüksek getiri elde edin!

ATM'den SIM Kart Bloke Kaldırma

Telefonların 4.5 G’ ye uyumlu hale getirilmesi, başka bir operatöre numara taşıma yapılması ya da farklı türde bir SIM kart kullanımına geçiş yapılması gibi durumlarda, SIM kart bloke olmakta ve bazı bankacılık uygulamaları için gerekli olan SMS gönderimi yapılamamaktadır. SIM kart blokesiyle ilgili problemlerin hızlı ve sorunsuz bir şekilde çözülebilmesi için SIM kart bloke kaldırma işlemlerinin ATM üzerinden de yapılabilmesi sağlanmıştır.

ATM'den Şifre Alma

Şifrenin unutulması veya yeni kart şifresinin alınması artık ATM ile çok kolay. Aynı zamanda kart şifresinin unutulması durumunda bankomat kartı ile kredi kartı şifresi, kredi kartı ile bankomat kart şifresi ATM'lerimizden alınabilmektedir.