Gizlilik Koşulları ve Kişisel Verilerin Korunması

Dijital dönüşüm ile birlikte artan karmaşıklık ve değişkenlik içerisinde bilgi güvenliğini sağlamak ve özellikle siber saldırılara karşı savunmamızı en yüksek düzeyde tutmak için Banka’mızın güvenlik sistemlerini güçlendirmeye devam ediyoruz.

Banka genelinde bilgi güvenliğinin uluslararası standartlar doğrultusunda daha etkin yönetilmesini sağlamak için geçmiş yıllarda sertifikalandırma sürecini tamamladığımız ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemine uyumu denetliyoruz.

Müşterilerimizi Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uygun olarak aydınlatıyor, açık rıza seçenekleri sunuyor, kişisel veri envanterinin oluşturulmasını sağlıyoruz. Ayrıca, belirli aralıklarla müşterilerimize veri güvenliği, dolandırıcılık olaylarından korunma yöntemleri ve müşteri verilerinin korunmasıyla ilgili kısa mesaj ve e-postalarla bilgilendirme yapıyoruz.

Teknolojik altyapımızı geliştirmek, etkin ve verimli bir güvenlik kültürü oluşturmak adına; geçmiş yıllarda devreye aldığımız siber güvenlik altyapısında davranış temelli atak önleme sistemi (APT) ve son kullanıcı sıfırıncı gün zararlı yazılım tespit sistemleri kapsamında düzenli aralıklarla zafiyet tarama testleri ve Bilgi Teknolojileri Risk Analizi kapsamında risk analizleri gerçekleştiriyoruz.